UMAT Umumi Mağazalar Türk A.Ş yönetim kurulu üyeleri Hatay ziyaretleri kapsamında İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’na nezaket ziyaretinde bulundu.

 

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan UMAT yönetim kurulu üyeleri İTSO binasını gezdi, bilgiler aldı. İskenderun Körfezi’nin sanayi, ticaret ve liman şehri olduğunu ve önemli bir konuma sahip olduğunu belirten UMAT Umumi Mağazalar Türk A.Ş, yönetim kurulu Başkanı Hüsnü Ünal, İTSO’nun sanayi ve ticaretin gelişmesinde lokomotifi olduğunu söyledi.

 

İstanbul, İzmir, Samsun, Mersin ve İskenderun’da şubeleri bulunan, gümrükleme işlerinde bir nevi emanet sandığı olarak bilinen, ithalatın ve ihracatın gelişmesinde de önemli bir işlevi yerine getirdiklerine dikkat çeken Ünal, “Aynı zamanda şirketlerimiz, bütün gümrük kapılarının giriş ve çıkışlarında sigorta hizmetlerini de ifa etmektedir. 80 yıldır eski heyecanıyla hizmete devam etmektedir. Umat Umumi Mağazalar Türk A.Ş. olarak Temmuz 2017 de yapılan seçimlerin ardından yeniden kolları sıvadık v çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Bu gün da İskenderun’dayız. Ziyaretlerimiz kapsamında şubelerimizi ve o şehrin dinamiklerini gezerek bilgiler alıyoruz ve değerlendirmeler yapıyoruz” diye konuştu.

 

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz da, bugün UMAT Umumi Mağazalar Türk A.Ş., yönetim kurulu üyelerini kentte ve odada ağırlamanın onurunu yaşadıklarını ifade ederek “İskenderun, Demir-Çelik, Filtre, Lojistik, Liman şehri olarak bölge ticaretinde önemli bir yere sahiptir. UMAT Mağazalarının Türkiye’nin belirli şehirlerinde olması ve ilçe olarak yalnızca İskenderun’da olması da önemlidir. Gerek Liman gerekse gümrükleme olarak her geçen gün ticaret hacmini arttıran şehrimiz de Suriye olaylarının sona ermesi ile ticaretin daha da artacağını umut etmekteyiz. Bunun yanında Deniz Ticareti ile Ro-Ro seferleri yapılmakta ve nakliye ticareti de hız kesmeden devam etmektedir” şeklinde konuştu.

 

Umumi Mağazalar Türk A.Ş (UMAT) Yönetim kurulu Başkanı Hüsnü Ünal  yönetim kurulu üyeleri, İbrahim Tefenlili, İlhan Koyunseven, Mehmet Naci Aköz, Mehmet Emil, Ali Uluoğlu Turhan Altıntel, Mustafa Erdoğan Yazıcı ve Doğu Akdeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (DASİFED) yönetim kurulu üyesi Mehmet Yıldırım’ın ziyaretinde İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO Muhasip üye Necat Özkaya, İTSO yönetim kurulu üyesi Bülent Seküçoğlu ve  İTSO Meclis üyesi Müfit Tennioğlu da yer aldılar.