İskenderun Özel Palmiye Hastanesi İç hastalıkları Gastroenteroloji uzmanı Doç. Dr. Şerif Yılmaz, Kulak Burun Boğaz uzmanı Op. Dr. Ramazan Gümüş ‘Akılcı İlaç Kullanımı’ ile ilgili İskenderun Teknik Üniversitesi öğrencilerine konferans verdi.

 

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Konferans Salonu’nda ‘Akılcı İlaç Kullanımı’ ile ilgili Özel Palmiye Hastanesi Kulak Burun Boğaz uzmanı Op. Dr. Ramazan Gümüş, antibiyotiğin nasıl kullanılması gerektiğini, hangi durumlarda kullanılacağını, yanlış kullanımını ve yanlış kullanımında oluşabilecekleri anlattı.

 

 İç hastalıkları Gastroenteroloji uzmanı Doç. Dr. Şerif Yılmaz,  mide ilaçlarının türlerinden, zararlarından ve nasıl kullanılması gerektiği konuları üzerinde durdu.

 

Özel Palmiye Hastanesi Baş Hekimi ve Genel Cerrahı uzmanı Dr. Yılmaz Şahutoğlu, bilinçsiz ilaç tüketimi ile tedaviden çok zarara sebep olan hatalı antibiyotik kullanımından dolayı, herkesi konu hakkında bilinçlendirmek için İSTE ile birlikte yapılan ortak çalışmanın faydalı olduğunu söyledi.

 

Şahutoğlu, İSTE öğrencilerine ve personeline, ayrıca bu organizasyonu düzenleyerek konu ile ilgili farkındalık oluşturdukları için Öğr. Gör. Ebru Çakır, İSTE Sosyal Sorumluluk Projeleri Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Naz ile emeği geçenlere teşekkür etti.