İSTE (İskenderun Teknik) Üniversitesinin ev sahipliğinde üniversiteler arası Futsal (Salon Futbolu) ikinci Lig turnuva maçları İskenderun İlçe Spor Salonunda bugün düzenlenen törenle başladı.

 

18-20 Aralık tarihleri arasında İskenderun'da gerçekleştirilen  Türkiye 2. Lig Salon Futbolu grup müsabakalarına, İskenderun Teknik Üniversitesi, Adana Bilim ve Teknik Üniversitesi, Çağ Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nin bulunduğu 4 takım katıldı. Teknik toplantı ve takımların eşleşmesinin ardından İlçe Spor Salonunda seremoni töreni yapıldı. Törene İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Profesör Dr. Türkay Dereli, İlçe Spor Müdürü Ali Ferit Gündel, üniversite hocaları ile spor camiası ve öğrenciler ilgi gösterdi. Lig usulü oynanan maçlar sonunda grubu ilk sırada tamamlayan takım şampiyon olarak birinci lige çıkacak.

 

İskenderun İlçe Spor Müdürü Ferit Gündel, Şehre gelen tüm takımlara başarılar dileyerek “İnanıyorum ki oynanan maçta hak eden kazanarak evine mutlu dönecektir” dedi.

 

İSTE’nin ev sahipliğinde düzenlenen turnuvaya katılan tüm takımları kutlayarak başarılar dileyen Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli “Burada dostluk ve başarı kazanacaktır. Biz İskenderun Teknik üniversitesi olarak tekniğimizi sahada da kullanarak şampiyon olmak istiyoruz. Ama önemli olan dostça bir turnuvanın olmasıdır” diye konuştu.

 

Gruptaki ilk maç, İskenderun Teknik Üniversitesi ile Çağ Üniversitesi arasında yapıldı. Çok çekişmeli geçen maçı, ev sahibi ekip İSTE takımı 3-2 kazandı. Günün ikinci maçı ise Adana Bilim ve Teknik Üniversitesi ile Hasan Kalyoncu Üniversitesi arasında oynandı.

 

Bu arada İskenderun'daki grup maçlarına katılması gereken Toros Üniversitesi, Mersin Üniversitesi ve Kilis 7 Aralık Üniversitesi'nin ise maçların sınav anlarına denk gelmesi ve ödenek çıkartılamaması nedenlerinden dolayı maçlara katılamadıkları, bu nedenle gruptan çıkartıldıkları öğrenildi.