“Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Hatay” projesi kapsamındaki yarışmalara katılan öğrenciler ve kentin önde gelen iş insanları İskenderun Petek Mutfak’ta düzenlenen yemekte buluştu. Etkinliğe HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO yönetim kurulu üyeleri ve yarışmacılar katılım gösterdi.

 

Üniversite öğrencileri ve kentin iş insanlarının tanışması ve kaynaşması amacıyla düzenlenen yemekte, ‘Yeşil İcatlar’ ve ‘Kendin Yap’ yarışmalarında başarı elde eden projeler konuşuldu.

 

Gecede bir konuşma yapan HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, iş insanlarının, STK’ların ve kentin önde gelen isimlerinin, daha yaşanabilir bir dünya için proje üreten gençlere sahip çıkması gerektiğine vurgu yaptı.

 

Dünyada yaşanan iklim değişikliklerinin 7’den 70’e herkesin sorumluluğunda olduğunun altını çizen Başkan Savaş, insanların bu farkındalıkla yaşamlarını sürdürmesi ve daha sağlıklı bir çevre için çaba harcaması gerektiğine değindi.

 

Yemekte söz alan İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İSTE’nin kuruluş aşamasına katkı sağladıklarının altını çizerek gençlerin ürettiği projelere İTSO’nun her anlamda destek sağladığını ve gelecek te de her zaman üreten gençlerin yanında olacaklarını söyledi.

 

Yarışmada dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.