İskenderun Ticaret Odası’nda düzenlenen etkinliğe, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Teknik Üniversitesi  Rektörü Prof.Dr.Türkay Dereli, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO yönetim kurulu üyesi Yusuf Yılmaz, TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Yeşim Ugutmen, girişimci kadınlar ve davetliler katıldı.

 Erzin, Dörtyol, Payas, Antakya, Defne ve İskenderun’dan bayan girişimcilerin katıldığı sergide ürünler katılımcılar tarafından ilgi ile gezildi ve beğenildi.  Girişimci bayanlar tarafından titizlikle hazırlanan ve sergilenen ürünler ilgi gördü.

Serginin ardından İTSO ve TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu iş birliğiyle düzenlenen Panele geçildi.

TOBB İl kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Yeşim Ugutmen;  “Son yıllarda toplumun her alanında büyük bir atılımla aktiflik içerisinde olan kadınlarımız özellikle çalışma hayatı içerisinde hızla artan bir oranda yer almaya başlamışlardır. Bu gün burada kadın girişimcilerimiz ve sergi açan tüm stanttaki girişimcilerimize teşekkür ediyoruz ve özellikle Defne Kadın Üretim Kooperatifi üyesi 6 çocuk annesi kadın girişimcimiz Münevver Ezelsoy’a teşekkür ediyoruz.”

 İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, “ KOSGEB tarafından uygulanan Girişimcilik Destek Programı, girişimciliği teşvik etme ve yaygınlaştırma konusunda önemli bir yere sahiptir. Bizler de İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası olarak, uzun süredir odamız bünyesinde faaliyet gösteren KOSGEB İskenderun Temsilciliğimiz ile üyelerimize hizmetler vermekte, özellikle girişimcilik eğitimleri düzenlemek suretiyle yüzlerce kadının KOSGEB Hibe ve Kredi desteklerinden faydalanmasını sağlamaktayız. Oda olarak kadın girişimciliğe verdiğimiz öncelik ve önem neticesinde kadınların ticari hayata daha fazla entegre olmalarını sağlamak amacıyla birtakım projeler üretmekte ve hayata geçirmekteyiz” dedi.

TOBB Girişimcilik Müdürlüğünden Uzman Handan Köse, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu önderliğinde 2007 yılında Kadın Girişimciler kurulu kurulduğunu bu gün 81 ilde teşkilatlandıklarını ve Türkiye genelinde yaklaşık 7 bin Girişimci kadının bulunduğunu söyledi.