Saadet Partisi Hatay Milletvekili adayları Dr. Necmettin Çalışkan, Mustafa Eğe, Halil Çelik, Atila Erol, Ayşegül Küçük, Mehmet Aydoğan, Uğur Ural, İl Başkanı Hamza Çalışkan ve Saadet Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Beşir Candan partililerle Belen ve İskenderun’da seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

 

Günün sonunda adaylar Anadolu Gençlik Derneği’nin İskenderun’da düzenlediği iftar programına katıldı.

 

Ziyaretler sırasında konuşma yapan Dr. Necmettin Çalışkan, mücadelelerinin şan,şöhret,para mal, mülk olmadığını, kişiler üzerinde siyaset yapmadıklarını ifade etti. Çalışkan” O gitsin bu gelsin değil. Biz, fikirlerin, hakkın, hakikatin, doğrunun, adaletin adil paylaşımın, kimsenin ezilmediği, mağdur edilmediği bir iktidar ve herkesin temsil edildiği bir meclis istiyoruz. Bu sebeple Saadet Partisi mutlaka mecliste olmalıdır” dedi.

 

Ülkemizde işsizlik oranın çok yüksek olduğuna değinen Çalışkan, işsiz gencin, atanamayan öğretmenin, kısacası mağdurun mücedelesi için çalıştıklarını söyledi.

 

Çalışkan; “Haksız yere işinden atılan öğretmenin, kanun hükmünde kararnamelerle işinden edilenlerin mücadelesini veriyoruz. Derdimiz kamu ihalelerini paylaşmak değil. Yetimin, garip hakkını korumaktır. Bu inanç ve samimiyetledir ki Milli Görüş geçmişte önemli tarihi başarılara imza atmıştır. İlk defa denk bütçe yapmış, işçiye memura emekliye yüzde 130, zam vermiştir. Yapılamaz denilen ağır sanayi hamlesini başlatmış, Anadolu'yu fabrikalarla donatmıştır. Ama şimdi maalesef hepsi satıldı. Biz, 'İman varsa imkan da vardır' inancıyla çalışır yine her yeri fabrikalarla donatır üretim ekonomisine geçerek işsizliği çözeriz inşallah” açıklamasında bulundu.