Şırnak’ın Uludere ilçe girişinde meydana gelen kazada hayatını kaybeden 29 yaşındaki Uzman Çavuş Murat Semerci’nin cenazesi, baba ocağından helallik alınarak Tosyalı Camisine getirildi.

 

YUSUF ÇAM’DAN SELAM

Cenaze töreninde mahalle sakinlerinden ilkokul öğrencisi 9 yaşındaki Yusuf Çam’ın bayrağa sarılı tabutun önünde cenaze namazı süresince asker selamı ile duruşu dikkat çekti.

 

Camideki cenaze törenine, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, AK Parti Hatay Milletvekilleri, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ile yakınları ve vatandaşlar katıldı. Semerci’nin kılınan cenaze namazının ardından helallik alındı ve tabutu cenaze aracına kondu.

 

Eşi hamile, bir çocuk babası, kardeşi de Afrin’de görev yapan, Uzman Çavuş Murat Semerci’nin cenazesi Hatay Büyükşehir Belediyesi Karaağaç Asri Mezarlığında gözyaşları ve dualar eşliğinde toprağa verildi.

 

KAYMAKAMDAN TAZİYE MESAJI

Kaymakam İskender Yönden Şırnak'ın Uludere ilçesinde elim trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Uzman Çavuş Murat Semerci (29) için taziye mesajı yayımladı.

 

Kaymakam Yönden mesajında şunları kaydetti: “Şehitlik ve gazilik, milletimizin gönlündeki en yüce ve en ulvi makamlar olduğu şüphesizdir. Devletini ve milletini canından aziz bilerek bu ulvi makamlara yükselmiş olan şehit ve gazilerimiz vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleri ve Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri olacaktır.

 

Aziz şehidimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve tüm yakınlarına sabır ve metanet niyaz eder, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve yüce milletimize başsağlığı dilerim.”