İskenderun Heripus çok sesli karma korosu şefi müzik eğitmeni Erhan Kara, Vakıflı Mahallesindeki Astvazazin Kilisesi’nde 7 Haziran Cuma günü düzenleyecekleri yardım konserinde her zamanki gibi biletin olmadığını ifade ederek “Girişte insanlar gönlünden ne koparsa bağışta bulunacaklar. Bu toplanan bağışlar Hatay’da bir kırsal Mahalle okuluna kütüphane kurulamasında kullanılacak, desteklerinizi ve konserimize bekliyoruz” dedi.

Bu arada 15 Haziran 2019’da Ankara’da Türkiye Polifonik korolar şenliğinde yine sahne alacaklarını belirten İskenderun Heripus Çok Sesli Karma Korosu şefi Erhan Kara orada da güzel ödüller almayı hedefliyoruz. Cumhurbaşkanlığı senfoni Orkestrası salonunda gerçekleştirilecek festival. Böyle güzel bir salonda sahneye çıkmak bizim için çok önemli. Bizim hedefimiz uluslararası düzeyde de yurt dışında yarışmalara katılıp, İskenderun’umuza, Hatay’ımıza hatta ülkemize başarılar, derece hatta birincilik getirmek. Bu hedefimize yavaş yavaş yaklaşıyoruz. Altığımız ödüller bizi daha da cesaretlendiriyor” diye konuştu.

FESTİVAL DÜZENLEMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ  

İskenderun Heripus çok sesli korosu şefi Erhan Kara, birkaç sene sonra kendi festivallerini düzenlemeyi düşündüklerini de sözlerine ekleyerek şunları söyledi: “Yurt dışından ve yurt içinden korolar İskenderun’a gelecekler, günlerce kalacaklar ve performanslarını sergileyecekler. Bunun için şu anda çalışma, araştırmalar yapıyoruz. İnşallah birkaç sene içerisinde bu hedefimizi de hayata geçireceğiz. Bizi destekleyen herkese çok teşekkür ediyoruz”