Hatay Valisi Erdal Ata İskenderun’da ilk kez düzenlenen Kitap Fuarı’nı ziyaret etti.

İskenderun Teknik Üniversitesi kampüsünde açılan 1. İskenderun Kitap Fuarına Hatay Valisi Erdal Ata ziyaret etti. İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’nin karışladığı Vali Ata stantları birlikte gezdi.

Vali Ata stantlardaki kitapları incelerken, yazarlarla da sohbet etti. Ata, “İskenderun’da böylesine kapsamlı bir kitap fuarı etkinliğinin düzenlenmiş olmasına vesile oldukları için İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Kitap okuyan toplumlar gelişebilir. Ümit ediyorum buraya gelen vatandaşlarımız bol bol kitap alır ve okurlar. Ben de okumak üzere çeşitli kitaplar aldım. Öğrencilerimizin de bu tür fuarlara katılımını önemsiyor ve teşvik ediyoruz. Kitabı, ilmi ve düşünebilen, yorumlayabilen bir nesil oluşturmayı çok istiyor ve bu çalışmaları çok önemsiyoruz” dedi.

Daha sonra İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Çocuk ve Gençlik Kütüphanesi'ni gezen Vali Erdal Ata, Kütüphanede ki minik kitapseverlerle de sohbet etti.