Vali Ata ilk olarak Payas Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Kendirliler üretim tesislerini gezdi. Kendirliler Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Kendirli’den tesis hakkında bilgiler aldı.

 

Vali Ata daha sonra Yazıcılar Demir-Çelik üretim tesislerini ziyaret etti. Burada Yazıcılar Yönetim Kurulu Başkanı Osman Gözükara, Vali Ata’ya  üretim miktarı ve tesisler hakkında bilgiler verdi.

 

Vali Ata; “ İlimiz sanayisinde önemli bir yeri olan demir-çelik sektörünün ülkemiz ekonomisine büyük katkıları var. Türkiye'deki ilk 500 sanayi şirketi arasında Hatay firmalarının bulunmasının ilimiz için bir gurur kaynağı “dedi.

 

Sektörün gelişen teknolojiye ayak uydurması ve istihdam yartması, üretim miktarındaki artışı için çaba göstermenin önemine vurgu yapan Ata; “Bu konuda ilimizde sanayicilerimizin önündeki en büyük engel olarak görülen yer sıkıntısının, Hassa OSB’nin kurulması ve Amanos Tüneli’nin faaliyete geçmesi ile aşılacağını değerlendiriyorum” şeklinde açıklama yaptı.

 

Kendirliler Yönetim Kurulu Başkanı Kendirli ve Yazıcılar Yönetim Kurulu Başkanı Gözükara ise Vali Ata’nın ziyaretinden dolayı onur duyduklarını  dile getirerek teşekkür etti.