Hatay’da köklü bir futbol geleneğine sahip İskenderun, uzun bir aradan sonra turuncu-mavili ruh etrafında bir kez daha kenetlendi. Hatay Süper Amatör ligi BAL (Bölgesel Amatör Ligi) Play-Off yükselme şampiyonluk kaçında çok güzel bir rüzgarı arkasına alan İskenderun Belediye spor gücünü ve etkisini köklü geçmişinden alan kentte yeniden turuncu-mavili renklere gönül verenleri buluşturdu.

 

Beş Temmuz Stadı dış sahasında bugün saat 15.30’da başlayan Hatay Süper Amatör Liginden BAL’a yükselme şampiyonluk maçında İskenderun Belediye spor ile grup lideri Samandağ sahaya mutlak galibiyet parolasıyla çıkı.

 

Dakika 34’de ev sahibi İskenderun sporun atağında topla buluşan Osman Eroğlu’nun şutunda takımını öne geçiren golü kaydetti, 1-0. Bu sonucu aynı zamanda ilk yarının da skorunu belirledi.

 

İskenderun Belediye spor BAL'a yükselme maçında kendi saha ve seyircisi önünde konuk ettiği lider Samandağ karşısında ikinci yarıya 1-0 önde başladı. İkinci yarıda 65 ile 75. Dakikalarında konuk ekip atağında İskenderun Belediye spor kalesi gol tehlikesi atlattı.

 

90 dakikası 1-0 önde tamamlanan maçta orta hakem +6 dakikalık ek süre verdi. Konuk ekibin üst üste atakları sonuçsuz kalınca maç ilk yarı Osman Eroğlu’nun attığı tek gollük üstünlükle noktalandı. Orta hakemin maçı bitiren düdüğü ile saha içi ve tribündeki turuncu-mavili taraftarlar şampiyon olma ve BAL Bölgesel Amatör Ligine yükselmenin büyük coşkusunu yaşadı.