İskenderun ve Arsuz Bölgesinde geniş bir kitleye hitap etmek amacıyla yola çıkan Vipark Spor&Spa Center, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

 

Hakkan Arslan, Bestami Alıcı ve Ali Kayıkçı’nın güçlerini birleştirerek kurdukları Vipark Spor&Spa Center’in açılış törenine Arsuz Kaymakamı Musa Sarı ve belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Arsuz belediye Başkanı Nazım Culha, İskenderun belediye Başkanı Seyfi Dingil ve Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, sivil toplum kuruluş temsilcileri, işadamları ve davetliler katıldı.

 

Tören, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından merkezde görev yapan Balili bayanların yöresel dans gösterisiyle başladı.   

 

Açılış konuşmasını yapan ortaklardan Bestami Alıcı, profesyonel spor geçmişinden yola çıkan bir ekiple yaptıkları güç birliğiyle Vipark Spor&Sp Center’i bölge insanının hizmetine sundukları kaydederek “Profesyonel spor geçmişimizin olmasından dolayı spor eğitiminin, işinde uzman kişiler tarafından yapılmadığını düşünmekteyiz. Bu düşünceyle çıktığımız bu yolda en iyisini yapmak istiyoruz. Bu yüzden birçok branşı da bir arada toplayarak bu tesisi açmaya karar verdik. Çocuklarımız, hızla betonlaşan bu çevrede, oyundan, gelişimden uzak, sosyal medya, internet ve bilgisayar başında zamanını geçiriyor. Zihinsel ve fiziksel gelişmeleri açısından sporun faydalı olacağını düşünüyoruz. Sporun ve sağlığın merkezi, sektörün marka ismi Vipark, güven üzerine kurulmuş spor kompleksi ve spa merkezi bulunmaktadır. Memleketimize yaptığımız bu yatırımımızla birlikte, şirketimiz bünyesinde yeni kurduğumuz Vipark Kulübü olarak istihdamı arttırmak ve yeni projelerle hizmet vermek hedefimizdir” şeklinde konuştu.

 

Bestami Alıcı merkezle ilgili şu bilgeleri verdi: “Özel tasarımıyla, uzman ve deneyimli kadromuzla hijyenik bir ortamda hizmet sunuyoruz. Bu hizmeti vermeye de devam etmekten onur duyuyoruz.  Vipark Spor& Spa Center, 5 bin 200 M2’lik alana kurulmuş bir komplike tesistir. Tesisimizde, bin 500 M2’lik alanda halı sahamız bulunmaktadır. Ayrıca F. Bahçe Spor Okulları İskenderun ve Arsuz Temsilciliği tesisimizin bünyesindedir. Bu komplekste 05-12 yaş arası çocuklarımıza futbol eğitimi verilmektedir. 350 M2’lik alanda jimnastik salonumuzda 03-13 yaş grupları arasında eğitim verilmekte, ayrıca yetişkinler için plates ve zumba dersleri ve modern dans eğitimi de verilmektedir. 650 M2’lik alanda kapalı spor salonumuz yer almaktadır. Salonumuzda HİDO Basketbol Okulu 05-14 yaş gruplarına basketbol dersleri veriliyor. Tüm salonlarımızda ayrı ayrı WC, duş ve soyunma odaları bulunmaktadır.”

 

Eşsiz Türk hamam ve gerçek spa keyfini yaşatmak istediklerini aktaran Bestami Alıcı “Spa Wellines, rezervasyon sistemiyle çalıştığımız 450 M2 alana kurulu spa merkezimizde bay ve bayan katları ayrı olmak üzere her katta Türk hamamı, sauna, buhar odası ve masaj odları yer alıyor. Hijyenik bir ortamda branşlarında uzman profesyonel Uzakdoğu masözlerimizle hizmet vermekteyiz. Her zaman müşterilerimiz için temiz, sağlıklı, güvenli ve kurumsal bir ortam sağlamak ilkemizdir” diye konuştu.

 

        Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ise, kurulan bu tesisi daha önce de incelediğini ve bölge açısından çok büyük eksikliği ortadan kaldırdığını belirterek bu tesisin, bölgeye gerek istihdam ve gerekse sosyal anlamda güzel şeyler kazandıracağına inandığını kaydetti.

        Arsuz Kaymakamı Musa Sarı da, içerisinde çok yönlü faaliyetlerin yer aldığı komleks tesislerin önemine işaret ederek “Ben de burada maç yaptım ve inceledim güzel bir tesis. Bu tesisin bölgeye kazandırılmasında ön ayak olan Bestami Alıcı, Hakkan Aslan ve Ali Kayıkçı’yı kutlarım” dedi.

 

        Konuşmaların ardından Protokol üyeleri, hep birlikte hayırlı olması dileğiyle kesti. Tesisi gezen davetlilere, bilgiler verilirken, protokolün beğenisini kazandı.