Hatay Valisi Erdal Ata, örnek davranış sergileyen polis memurlarını tebrik etti.Vali Ata, 4 Eylül tarihinde, Reyhanlı ilçesin de sınırı yasa dışı yollarla geçerken yaralanan yaralı olan Suriyeli  kadın ve yanında 2 çocuğu ile beraber gören polis ekiplerinin yaralı kadına müdahale etmek için ambulans çağrıldığını, bölgenin arazi yapısından dolayı ambulansın yanaşamadığını, bunun karşısında 2 polis memurunun yaralı kadını ambulansa kadar olan 2km’lik yolu sırtlarında taşıyarak getirdiklerini ifade etti.

 

Vali Ata;“Bu, Türk polisinin ne kadar vefakar olduğunun bir göstergesi, bir taraftan biz ülkenin emniyet ve asayişinin sağlanması için polis ve jandarma teşkilatımız gece, gündüz mesai gözetmeksizin çalışırken, o bir taraftan da bu tür olaylara asla duyarsız kalmayıp örnek bir davranış sergilemişlerdir. Ben her 2 polisimizi de gönülden kutluyor ve tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum" dedi.

 

Başpolis Ömer Kılınçarslan kendinin yerinde kim olursa aynı şeyi yapacağını,yaralı kadını gördükleri zaman perişan bir durumda olduğunu belirtti. Kılıçarslan; “Uçurum ve kayalık bir alan olduğu sebebiyle 112 ekiplerinin oraya ulaşamadığını bildiğimizden dolayı 112 ekiplerinin olduğu yerde konu yaralı kadını, çocuklarıyla birlikte sırtımıza alarak aşağı 112 ekiplerinin yanına indirdik. Bahse konu bayan şahıs hastanede tedavi altına alınmıştır. Bizim Türk milletinin büyük özelliklerinden birisi de devletimize hainlik yapanların cezasını en sert şekilde verdiği gibi mazlum insanlara da merhametle yaklaşmasını en iyi şekilde bilen hem kamu personel hem de Türk milletimizin bu en büyük özelliklerinden bir tanesidir” şeklinde açıklama yaptı.

 

Gerek sosyal medyada gerekse çevrelerinden bu konudan dolayı çok güzel mesajlar aldıklarını, topluma da güzel mesajlar verildiğini dile getiren Kılıçarslan; “Valimiz başta olmak üzere, emniyet müdürümüz, müdür yardımcılarımız ve İlçe Emniyet Müdürümüz Nadir Müdürümüze desteğinden dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.