Hatay’ın Belen ilçesinde 2 yıl önce işletme hakkı Belediye tarafından iptal edilen Doğa Park olarak bilinen tesis ile ilgili hukuk mücadelesi başlatan İbrahim Tufan’a yargı iade kararı verdi.  

 

Belen İlçesi Sarımazı mahallesinde Dönemin Belediye Başkanı Cemil Yılmazlar tarafından ihale edilen ve yaptırılan Doğa Park yaşam alanının işletim hakkını Ak Partili Belediye Başkanı Adnan Vurucu’nun göreve gelmesiyle birlikte 8 Nisan 2016 tarihinde encümen kararıyla iptal edilmişti. İşletmeci İbrahim Tufan Belediyenin kararıyla mağduriyet yaşadıkları gerekçesiyle konuyu yargıya taşıdı. Uzun süren Mahkeme sürecinde davayı Danıştay sonuçlandırarak Doğa Park Yaşam Alanı adı altındaki tesisin tamamını tekrar işletmecisi İbrahim Tufan’a iadesine karar verdiği bildirildi. İşletmeci İbrahim Tufan’ın Avukatı Ali Avcı ile tesisleri devralmaya giderek Belen Belediyesi tarafından teslim almak istedi.

 

Belediye yetkililerinin içinde düğün salonu, havuz ve diğer sosyal alanların bulunduğu Doğa Park Yaşam alanında sadece sentetik futbol sahasını vermek istemesine tepki gösteren Avukat Ali Avcı, “Mahkemenin kararı kesin. Doğa Park tesisleri adı altında teslim ettiğimiz ne varsa, onu istiyoruz. Buna rağmen Belen Belediye yetkililerinin hala direnmesi, bizimle dalga geçer gibi ‘sadece halı sahayı verelim’ demesi kabul edilir bir durum değildir. Danıştay’ın kararı net ve kesin, böyle bir şey olur mu? Tesisin tamamını devralacağız” dedi.