Vakıflar Hatay Bölge Müdürü Mehmet Yıldıran, Kuğupark ve Vakıfpark konutlarının kiraya verilmesi ile ilgili, kamuoyuna bilgilendirmek amacıyla basın açıklaması yaptı. İGC (İskenderun Gazeteciler Cemiyeti)’nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Vakıflar Hatay Bölge Müdürü Mehmet Yıldıran, kiraya verilecek dairelerin kente ayrı bir değer kazandıracağını söyledi.

 

Yıldıran, Mülkiyeti Bölge Müdürlüğü olarak idaresinde ve temsilinde bulundukları vakfa ait Hatay’ın, Arsuz İlçesi, Micana Mahallesi, Uğur Mumcu Caddesinde bulunan, idarece kat karşılığı yöntemiyle yapılan Kuğu Park projesinde, 66 adet daire, 7 adet Triplex Villa, 1 adet market, 1 adet Kafe ilgili malik vakfa kazandırıldığını kaydetti.

 

Yıldıran, Kuğupark sitesinde toplam 66 daireden oluşan dairelerin Kiralama ihalesi için İhalenin; 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. Maddesine göre açık teklif usulü ile 10.07.2018 - 11.07.2018 tarihleri arasında Saat 09:30’dan itibaren Cumhuriyet Mah. Şehit Mustafa Sevgi Cad. No:2 Antakya/Hatay adresindeki Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğü Hizmet Binası 4. Kat ihale salonunda kiralama ihalesi yapılacağını bildirdi.  

 

Yıldıran, yine Mülkiyeti Bölge Müdürlüğü olarak idaresinde ve temsilinde bulundukları vakfa ait Fahura Mahallesi, Uğur Mumcu Caddesinde bulunan taşınmaz üzerinde, İdarece Kat Karşılığı yöntemi ile yapılan Green Park-Vakıfpark projesinde, 319 daire ve 17 adet İşyeri ilgili malik vakfa kazandırıldığını aktardı.   

 

YAŞAM MERKEZİNDE YERİNİZ OLSUN!

Yıldıran, Karaağaç 20 metrelik yol üzerinde bulunan ve özel eğitim kurumlarına yakınlığı ile vatandaşların öncelikli tercihi konumundaki dairelerin kira bedellerinin piyasa şartlarında uygun olduğuna vurgu yaparak, “İçerisinde her türlü sosyal donatıların yer aldığı Greenpark projesi ile gerçekleşen Vakıfpark konutlarında bulunan toplam 10 ayrı bloktan oluşan 319 dairelerin Kiralanması için 2,3 ve 18. Blokta yer alan dairelerin İhalesi; 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. Maddesine göre açık teklif usulü ile 12.07.2018 - 16.07.2018 tarihleri arasında Saat 09:30’dan itibaren Cumhuriyet Mah. Şehit Mustafa Sevgi  Cad. No:2 Antakya/Hatay adresindeki Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğü Hizmet Binası 4. Kat ihale salonunda kiralama ihalesi yapılacaktır. Vakıfpark’ta yer alan diğer taşınmazların Kiralama İhalesi önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecektir. Yapılacak İhale için ayrıntılı bilgi Vakıflar Genel Müdürlüğü kurumsal web sitesi www.vgm.gov.trinternet adresinden ve Hataya Vakıflar Bölge Müdürlüğü 0326 216 0626 no’lu telefondan 7300-7301-7302-7303-7304 nolu dahili numaralardan bilgi alınabilir.  Yapılan çalışma ile vakıf kültür varlıkların korunması ve vakıfların hayır hizmetlerinin gerçekleştirilmesinde kullanılmak üzere önemli derece bir akar geliri elde etmiş olacağız. Sorumluluk alanımızda idaresinde ve temsilinde buluğumuz vakıfların gelirlerinin arttırılmasına yönelik akar vasıflı taşınmazların değerlendirilmesi için çalışmalarımız yoğun bir şekilde devem etmektedir” şeklinde konuştu.