İGEV yöneticilerinin ev sahipliğinde vakıf üyeleri, Hatay Vakıflar bölge Müdürü Mehmet Yıldıran ile İşadamları, Siyasiler, STK temsilcileri, eğitim gönüllüleri, öğrenciler, veliler ve halkın katılımıyla, Arsuz Karaağaç Plajı tesislerinde bir araya geldiler.

 

Panayır ortamında bu yıl 19.‘su gerçekleşen geleneksel etkinliğe ilgi yoğundu.  Hafta sonunda halka açık panayır ortamında gerçekleşen şenliklerde Tavla, Satranç, Okey turnuvaları ve resim yarışmaları düzenlendi.

 

Oldukça sıcak ortamda gerçekleşen şenlikte gençler ve bayanlar tavla ve okey dallarında yarışırken, çocuklar ise Resim öğretmeni Meryem Yıldırım nezaretinde resim yarışmasında yeteneklerini  kullandılar.Gün boyu canlı müzik eşliğinde eğlenceli bir ortamda gerçekleştirilen panayırda Yükseliş Koleji standında uzay giysileri montajıyla çekilen fotoğraflar büyük  ilgi gördü.

 

İGEV dönem başkanı Şefik Uyar, Anneler günü münasebetiyle kadın misafirlere karanfil dağıttı. Başkan Uyar “Denizin, kumun ve güneşin tüm cömertliğini sergilediği bu güzel Arsuz Karaağaç Halk Plajında sizleri ağırlamaktan mutluyuz. Aydınlık geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimiz, eğitim gönüllülerimiz ve sevdiklerimizle beraber 19. Kez yaza merhaba demenin sevincini yaşıyoruz. Bildiğiniz gibi İGEV’in en önemli amacı, Cumhuriyetin temel ilkelerine bağlı, çağdaş, laik, Atatürkçü, aydın bir gençlik yetişmesine katkıda bulunmaktır. ‘Aydın bir nesil, aydınlık bir gelecek için’ anlayışını ilke edinmiş olan İGEV’de gönüllülerimizin eğitime yapmış olduğu katkılar ile amaçlarımızı gerçekleştirmekteyiz. Katkı yapan tüm gönüllülerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

İGEV’in tüm etkinliklerinde yanlarında olan ,desteklerini esirgemeyen  HBB Başkanı Lütfü Savaş’a,Arsuz belediye başkanı Nazım Culha’ya  teşekkür eden Başkan Uyar konukları ile yakından ilgilendi.