Geçen sezon Dörtyol Esnaf sporun önemli gol ayağı olan Ganalı oyuncusu İbrahima Kolil Diallo İskenderun Belediyespor’a imza attı. Gelecek sezon İskenderun Belediye sporun 11 numaralı formasını giyecek olan Gineli 26 yaşındaki başarılı futbolcu İbrahima Diallo imza için kulüp ikinci Başkanı Muhsin Cerrahoğlu ile bir araya geldi.

 

İskenderun Belediyespor Kulübü ikinci Başkanı Muhsin Cerrahoğlu Hatay süper amatör liginde yakaladıkları rüzgarı BAL’da da sürdürmek, kentte yeniden turuncu-mavi ruhu yeşil sahalarda yaşatmak istediklerini belirterek “Yeni bir şampiyonluk hikâyesi yazmaya devam edeceğiz. Bugün dış transferde Gineli İbrahima ile imza attık. Bölge spor camiasının yakından tanıdığı geçen sezon da Dörtyol Esnaf sporda oynayan Gineli İbrahima, bu sezon BAL’da Turuncu-mavili renkler için mücadele edecek. Biz İskenderun Belediye sporu şampiyon yapacak güzlü bir kadro kurma çabasındayız. Taraftarlarımıza Bölgesel Amatör Liginde de şampiyonluk yaşatmak istiyoruz. O yüzden koşan ve savaşan güçlü bir takım yaratacağız. Yarın da yeni transfer görüşmelerimiz olacak. İskenderun halkı bizi izlemeye devam etsin” diye konuştu.

 

Gineli İbrahima Diallo da geçen yıl Dörtyol Esnaf Sporda oynadığını ifade ederek “Arkadaşlarımızla birlikte çok iyi maçlar çıkardık. Bu sezon da İskenderun Belediye spora geldim. Çünkü burada taraftar beni çok sevdi ve istedi. Ben de onlarla birlikte olmak için çok heyecanlıyım inanıyorum ki bu yıl şampiyon olacağız dedi.