Ülkemiz, ekonomik sıkıntıların  görünür hale geldiği bugünlerde doğru üretim politikaları ve yerli ürünlerin tüketimi hususunda özenli davranmaya her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulması gerektiğini ifade eden HBB Başkanı Lütfü  Savaş; “Bu nedenle yerli malların üretimini çoğaltmak, bunların dayanıklılığını, kalitesini ve beğenilirliğini arttırmak ve fiyatlarını makul düzeyde tutmak için çaba göstermek gerekmektedir. Yerli malların sürümünü arttırmak suretiyle toplumun refahını yükseltmek, yerli ürünlerin tüketiminde güçlü ve milli duruş sergilemek Türk bayrağı altında yaşayan herkesin görevidir”dedi.

 

CUMHURİYETİMİZİN 100 YILINDA ATAMIZIN AÇTIĞI YOLDA İLERLEMELİ

Tarımsal kaynakları ve turizm potansiyeli ile tüm dünyada adını duyuran bir ülkenin vatandaşı olarak üzerimize düşen görevi yapmakla zorunlu olduğumuzu dile getiren Savaş;” Tasarruf yapmak, milli kaynakların işletilmesine destek olmak, paramızın dış ülkelere gitmesini önlemek ve temel tüketim maddelerini öz kaynaklardan karşılamak hususunda sorumluluk almalıyız. Ülkemizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Anadolu topraklarında yeni filizlenen Cumhuriyet’imizin ilk yıllarında Milli İktisat ve Tasarruf Cemiyeti’ni kurarak milli ekonomiye ne kadar önem verdiğini göstererek bu konudaki düşüncelerini bizlere miras bırakmıştır. Bizler de Cumhuriyet’imiz 100. yılına yaklaşırken asırlık bir çınar ağacına dönüştüğü bu zamanlarda Ata’mızın açtığı yoldan giderek köklerimizin toprağa daha sağlam nüfuz edebilmesi için çaba harcamalıyız”şeklinde konuştu.

 

'MEDENİYETLER BAHÇESİ' EKONOMİMİZİ CANLANDIRACAK

 

Dünyanın en büyük fuar organizasyonlarından biri olan EXPO 2021’in Hatay’da gerçekleştirilmesi için büyük bir adım attıklarını vurgulayan Başkan Savaş ,bu çabalarının başarıya ulaştığını, Hatay’a ait aromatik ve endemik bitkileri ‘Medeniyetler bahçesi’ teması ile tüm dünyaya tanıtarak ülke ekonomisini canlandırmayı hedeflediklerini söyleyen Savaş; “Ekonomimiz ancak Türkiye’nin Ürünleriyle Canlanır sloganıyla halkımızı kampanyamıza destek vermeye çağırıyoruz” diyerek Hatay halkını Türkiye’nin Ürününü Al kampanyasına destek vermeye davet ediyorum dedi.