Almanya’nın Hannover kentinde açılan MESSE 2019 Fuarı dünyada, IAMD ENTEGRE otomasyon, hareket ve kuvvet, dijital fabrika, enerji, endüstriyel teknik, ComVac araştırma ve teknoloji bölümlerinin bulunduğu 6 ihtisas fuarından oluşuyor.

Fuara, ortağı Halil Sarsılmaz ve departman sorumlularıyla birlikte katılan Mustafa Kahraman, söz konusu fuarı çok önemsediklerini kaydederek, gördükleri ilgi ve elde ettikleri intibanın kendilerini memnun ettiğini kaydetti.

Mustafa Kahraman, ana temasının endüstri ve endüstriyel zeka olan ve dünyada ‘Endüstri 4.0’ kavramının ilk kez2011 yılında kullanıldığı, etkinlik olarak sanayide dijital teknolojinin en büyük vitrini olarak kabul edilen fuarın, en prestijlerinden biri olduğunu dile getirerek şu bilgileri aktardı:

“Fuara, 75 ülkeden 5 bin katılımcı olurken, 250 bin profesyonel ziyaretçi tarafından gezildi. Ülkemizden de 200 firma katılırken, Hatay’dan tek katılımcı bizim firma oldu. Fuarda görsel tanıtım sistemi ile geçmişe dönük proje bazında yapılan bütün ürünlerimizi sergileme fırsatı bulduk. Bunun yanında gerek ürünlerimiz gerekse üretim gücümüz profesyonel ziyaretçiler tarafından büyük bir ilgi ile incelen ve beğeni gördü. İleriye dönük çalışma ve işbirliği amaçlı yoğun ve olumlu ikili görüşmeler yaptığımızı da söyleyebilirim.”

 

Firma ortağı Halil sarsılmaz da, fuarın kendileri açısından çok verimli geçtiğini ve memnuniyetle ayrıldıklarını ifade ederek “Fuara yıllardır katılan diğer 200’e yakın Türk firmaları ve İstanbul Ticaret Odası ilk defa katılmamıza rağmen ziyaretçiler tarafından ilgi görmemizden büyük bir memnuniyet duyduklarını bizlere aktardılar.  Firmaların ve İTO’nun bu görüşleri ziyaretçilerin olumlu ve büyük ilgisi bizi onurlandırdı. Fuardaki görüşmelerimizin olumlu ve müspet dönüşlerini alacağımızın inancındayız” şeklinde konuştu..