Arsuz ve İskenderun’un birbirine yakın mahallelerinde birçok ara sokak ile ana caddedeki delik deşik asfalt yollardan vatandaş adeta bezdi. Daha önce çeşitli altyapı çalışmaları sonrası üzeri gelişi güzel kapatılmış, yolların gerek araç, gerekse yayaların yürümesine dahi imkan vermediğini ifade eden vatandaşlar bu duruma tepki gösteriyor.

 

İskenderun ve Arsuz ilçe belediyelerinin bu konuda oldukça sorumsuz olduklarını belirten vatandaşlar “Özellikle İskenderun Mustafa Kemal Mahallesi, Arsuz’un Nardüzü ile Karaağaç mahallesinde doğal gaz çalışmaları sonrasında üzeri açık bırakılan yolların durumu içler acısı. Yağışlı havalarda yollardaki çukurların yağmursuyu ile kapanmasıyla yayalar, bisikletler, motosikletler ve araçlar bu çukurlara düşerek kaza yapmalarına neden oluyor.  Araç lastiklerinin parçalanması sonucu da önemli ölçüde zararlar yaşanıyor” diye konuştular.

 

Belirtilen bölgede bazı mahallelerin ara sokaklarında yaklaşık 10 yıldır el değmemiş yolların bulunduğunu da aktaran vatandaşlar, risksiz, sorunsuz güzel bir ortamın her insanın yaşam hakkı olduğunu hatırlatarak, bu konuda her iki belediyenin de yetkililerini göreve çağırdılar.