Arsuz Yönder Okulları öğrencilerine daha iyi bir eğitim vermek, öğrencilerini “bilgili, ilgili, duyarlı ve sorgulayan dünya vatandaşı “Bireyler yetiştirmek adına öğretmen eğitimlerine bir yenisini ekledi.

 

Arsuz Yönder Okulları bugün Kısa adı PYP( Primary Years Program) olan “İlk Yıllar Programı” IB Uluslararası Bakalorya Organizasyonunun İlk Yıllar Programı öğretmen eğitimlerine başladı. IB danışmanı Aysın Gün, öğretmenlere yönelik düzenlenen seminerde konuşmacı olarak okulda Bakalorya sisteminin gerekliliklerini anlattı.

 

Öğretmenlerin sorularını da yanıtlayan IB danışmanı Gün, PYP’nin kültürlerarası anlayış ve saygı ile daha iyi barış dolu bir dünya yaratmaya yardımcı olmak için sorgulayan, bilgili, ilgili ve duyarlı bireyler yetiştirmeyi hedefleyen bir program olduğunu söyledi.

 

Gün sistemin, uluslararası bilince sahip bireyler yetiştirmeyi amaçladığına işaret ederek, özetle şu bilgileri aktardı: “Dengeli, ilkeli, araştıran-sorgulayan, riski göze alan, iletişim kuran, düşünen, açık görüşlü, dönüşümlü düşünen, bilgili ve duyarlı bir nesil yetiştirir.”