Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü Kurucusu eğitimci Nuri Üysen, kentte görev yapan basın kuruluş ve temsilcileriyle iftarda bir araya geldi. Gurmet Restoran’da verilen iftar yemeğine kolejin Genel Müdürü Aykut Davut Öktem, lise ve ortaokul müdürleri de katıldı.

 

Sıcak ve samimi bir ortamda yenilen iftar yemeğinde, gündemdeki konular hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Burada yeni bina hakkında da merak edilenleri dile getiren kurucu Nuri Üysen, spekülasyonlara da son noktayı koydu. Müjde şeklinde bilgiler aktaran Üysen, bazı çevrelerin 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında da mevcut binada eğitim verileceği konusunda gerçeği yansıtmayan bilgiler yayılmaya çalışıldığını aktararak söylentilere şu cevabı verdi:

 

“Yeni binamızın inşaatı son hızla devam ediyor. Çok az bir kısmı kaldı. Şu anda özel olarak dış cephe uygulaması yapılıyor. İnşallah Temmuz ayında sizi yeni binamızda konuk edeceğiz. Yeni eğitim sezonunda da eğitim yolculuğumuza orada devam edeceğiz. Hiç kimse meraklanmasın, velilerimiz de endişe etmesin, çağdaş, modern ve teknolojinin son ürünleri araç ve gereçlerle donatılmış bir binada öğrencilerimiz eğitimlerini sürdürecek.”

 

İftar yemeğinde, restoranın aşçısı da önünde gazetecileri görünce bir gösteri yapmayı da ihmal etmedi. Gösterisi ve sunumu, gazetecilerden tam not aldı.