Yeni binasında yeni teknolojik altyapısı ile donatılan ve öğrencilerin bu yönde gelişimini sağlayacak olan plateneryumla uzayı daha iyi tanıma fırsatı bulmalarını sağlayan Özel Yükseliş Koleji Bilim Kampusu. Arsuz İlçe Milli Eğitim müdürü Ramazan Dönmez tarafından ziyaret edildi.

 

Kolejin Kurucusu eğitimci Nuri Üysen tarafından konuk edilen Arsuz İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez, kolejin gerek mimarisi ve gerekse donatıları karşısında hayranlığını gizleyemedi.  

 

Üysen, okulu ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü Dönmez’e tüm bina gezdirirken. Okulun dikkat çeken plateneryum ve Uzay Akademisi’nde birlikte uzayın derinliklerini izledi. Ardından konuklarını 10d dof cihazına bindiren Üysen, heyecanlı dakikalar yaşattı.

 

Konuklarına okulla ilgili bilgiler aktaran Nuri Üysen, bölgede eğitim alanında sürekli yenilik arayışları içinde olan ve eğitim bayrağını sürekli yukarılara çeken bir anlayış içerisinde olduklarını kaydederek şöyle konuştu:“Öğrencilerimize ve bölge halkımıza gökyüzünü ve ötesini daha rahat bir ortamda etkileyici bir şekilde sunmayı amaçlıyoruz. Planetaryum ile öğrencilerimiz gökyüzündeki yıldızları tanıyabilir, derin uzaya seyahat edebilirler. Ayrıntılı olarak gökyüzündeki yıldızları görmeleri için okulumuzda uzay akademisi bölümünü açtık. Burada plateneryumun yanında birçok uzay ile alakalı materyaller bulunacak. Amacımız kolejimizde öğrencilerimize uygulamalı olarak gökbilimini tanıtmak ve eğitimin yanında öğretime de ağırlık vermek ve Hatay’da ilklerin okulu olmaktır” şeklinde konuştu.

 

Üysen, plateneryumun, Hatay’dan ilk ve tek olduğunu kaydederek, bu bölümün G. Antep’te gösteriminin ücretli olduğunu hatırlatarak “Biz bu bölümümüzü okulumuz öğrencisi olmayanlara da ücretsiz sunacağız. İsteyen okul, okulumuza gelerek bu imkanlardan ücretsiz yararlanabilecek. Biz bölgemizin eğitiminin kaliteyi yakalaması için çaba sarf ediyoruz” dedi.

 

Özel Yükseliş Koleji Bilim Kampusu Genel Müdürü Aykut Davut Öktem’in de katıldığı ziyarette, İlçe Milli Eğitim Müdürü Dönmez, bu yatırımından dolayı Nuri Üysen’e teşekkür etti.