G. Antep’te düzenlenen Cumhuriyet Kupası Yüzme yarışmasında TEK Koleji’ni temsil eden 5/A sınıfı öğrencisi Beril Soysal, 3 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazanarak Hatay’ın gururu oldu.

 

Girdiği beş yarışta, her dalda madalya ile geri dönen sporcu Beril Soysal ve babası, elde ettiği bu büyük başarıdan dolayı TEK Kampüs Okulları Kurucusu Yılmaz Tunç’u ziyaret etti. 

 

Şampiyon sporcuyu kabul eden TEK Kampüs Okulları kurucusu Tunç, okulda sporun her dalına büyük önem verildiğini belirterek “Erken yaşta spor yapma alışkanlığının kazanılması öğrencilerin hem akademik kariyerlerinde hem de sosyal hayatlarında başarılı olmaları için önemli bir noktadır. Bu başarı ile okulumuzu bir kez daha gururlandıran öğrencimize ve onun eğitiminde büyük etkisi olan öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum” dedi 

 

Öğrenci Soysal, 50 m. ve 100 m kurbağa dalında ve 100 m karışık dalda birinci olarak altın madalya kazandı. 100 m sırtüstü dalında ikinciliği elde edip gümüş madalya kazanan Soysal, 50 m serbest dalda da üçüncü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.