Alanında uzman ekibi ile Kalp hastalarını Anjio ve açık kalp ameliyatlarını başarılıyla gerçekleştirmeyi sürdüren İskenderun Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi ekibi bugüne kadar 99 hastayı yaptığı başarılı ameliyatla sağlığına kavuşturdu.

 

19 Mayıs 2019 günü ise Milli mücadelenin 100. Yılında, 100. hastasını ameliyata alan Kalp damar cerrahi ekibi başarıyla sonuçlanan operasyonun sevincini, aynı zamanda ise milli mücadelenin 100 yılını kutlamanın gururunu birlikte yaşadı.

 

İskenderun Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Veysel Yıldırım ve Sağlık Hizmetleri Müdürü Zübeyde Akkuş’un da aralarında bulunduğu Kalp ve Damar Cerrahisi Uzman Dr. Salih Kıvanç Bayatlı, Op. Dr. Vecih Keklik, Dr. Ceren Kahraman, Dr. Mehmet Bereket, Ameliyathane sorumlu hemşiresi Erhan Akgüloğlu, Anestesi Teknisyeni Sedef Barut, An Teknisyeni Sezer Zeteroğlu, Hemşire Yusuf Antakyalıoğlu, Hemşire Leyla Pekşen, KVC sorumlu hemşire Pınar Bayatlı, Perfüz Kenan Gültekin, KVC yoğun Bakım sorumlusu Harun Keleş ve Savaş Korkmaz yüzüncü ameliyat sonrası bir araya geldi.

 

Ekip, Milli Mücadelenin yüzüncü yılında yüzüncü açık kalp ameliyatı olan Tahir Ertaş’ı da aralarına alarak mutluluğun fotoğrafını çektiler.