Aura Estetik ve Güzellik Merkezi Diyet uzmanı Gökhan Akdağ’ın çalışmaları çerçevesinde ideal kilosuna ulaşmak isteyen hastalara umut kapısı oldu. En son hastalardan biri olan Süleyman Taha 7 ayda 40 kilo vererek özlediği vücut yapısına ulaştı.

 

Diyetisyen Gökhan Aktağ, sağlıklı beslenme ve diyet tedavilerinin kişiye özel olduğuna vurgu yaparak “Zayıflama tedavilerinde öncelikle hastanın vücut ve bünye yapısı iyi incelenmeli. Her hastaya aynı yöntemler uygulanamaz. Tetkikler ve incelemeler hassastır. Kimi zaman bilinmeden veya iyi belirlenmeden yapılacak tedavi yöntemleri hastalarda dönüşü imkansız sonuçlar olabilir. Bundan dolayıdır ki, uzman diyetisyenlere gidilmeli” dedi.

 

Aura Estetik ve Güzellik Merkezi olarak bireysel beslenme danışmanlığında 3 yılda binlerce danışanla ve hastayla çalıştıklarını dile getirerek şöyle konuştu: “Merkez olarak uzman ekiple birlikte tıbbi donanımla hastalara hizmet vermeye çalışıyoruz. Üç yıldan bu yana binlerce hasta ve danışanla birçok zaman da imkansız denilen olumlu sonuçlar aldı. Nice başarılarımız oldu ve olmaya devam ediyor. Kişinin yaşı, cinsiyeti, yaşam tarzı, herhangi kronik bir rahatsızlığının olup olmamasına göre değişkenlik gösterebilir.”

 

Gökhan Akdağ, yaptıkları çalışmalara verdiği örneklemede “Şuan örnek danışanımız Süleyman Taha Balcı 7 ayda 34 kilosu yağdan olmak üzere sağlıklı bir programla toplamda 40 kg verdi. İşte bu yüzden diyet kişiye özel diyoruz her bireyin kilo verme hızı aynı değildir, Süleyman’ın yaşı, çok genç olması ve erkeklerin kas yapısından dolayı daha hızlı kilo vermesinden kaynaklı olarak 7 ayda bu sonuç geldi. Herkes için sağlıklı beslenme bir yaşam tarzı olmalı ve en önemlisi verilen kiloların geri alınmayıp bu mevcut kilolarını koruması başarının anahtarıdır” görüşünü ortaya koydu” şeklinde bilgi verdi.