MHP İskenderun Kadın Kolları İlçe Başkanı Fatma Kaya, milletin, ülkenin bekası olan ordunun Afrin’de teröristlere karşı verdiği mücadelede tek vücut olmayı bilmiş, ülkesine bayrağına ve bağımsızlığına sahip çıktığını söyledi.

 

Kahraman Türk ordusunun Afrin’e düzenlediği “Zeytin dalı harekatında iki hafta geçildiğine dikkat çeken MHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Kaya “Geçmişten günümüze en kıymetli varlıkları olan evlatlarına kınalar yakarak Allah yolunda vatan uğruna kurban olmaya gönderen Türk anneleri olarak aklımız Afrin’de, kalbimiz Mehmetçiğimizle, dualarımız Ordumuzladır. Rabbim tırnaklarına taş değirmesin, her daim muzaffer olmayı nasip etsin” dedi.

 

Mehmetçiğin ülke güvenliği ve bölge huzur için teröristlere karşı amansız bir mücadele vererek büyük başarılar elde ettiğini ifade eden MHP’li Fatma Kaya “Birçok önemli noktayı teröristlerden temizledi. Dünya’da başka bir ordu yoktur ki bu kadar geniş kapsamlı bir operasyonu böylesine başarılı bir şekilde yürütsün. Karşısındaki teröristlerin kılıktan kılığa girmesine ve sivilleri kalkan olarak kullanmasına rağmen kahramanlarımız bir tane sivilin canını yakmamıştır. Askerlerimizle ne kadar gurur duysak azdır” diye konuştu.

 

Bir askeri ölmesin diye binlerce sivili öldüren Coni’lerin bir sivil ölmesin diye onlarca şehit veren Mehmetçik’ten insanlık adına öğreneceği çok şeyin olduğunu vurgulayan MHP’li kaya “Milletimiz, ülkemizin bekası olan ordumuzun Afrin’de teröristlere karşı verdiği mücadelede tek vücut olmayı bilmiş, Ülkesine Bayrağına ve Bağımsızlığına sahip çıkmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz çok iyi biliyoruz ki Türkiye önündeki engelleri ancak içteki bu birlik ile aşabilir gelin bu birliğimizi kimsenin bozmasına izin vermeyelim. Hep birlikte güçlü Türkiye’yi inşa edelim Kızıl Elma’ya adım adım yürüyelim” şeklinde konuştu.

 

Genel Başkanları Devlet Bahçeli’nin sözleriyle devam eden MHP’li Kaya şunları kaydetti: “İnanç büyük bir güçtür. Her şeye can veren odur. Bir insan ya da bir millet bir kez inanmaya başladı mı çabucak büyür, yükselir, yükseltir. Yenilmez güç olur. İnançlı Türk Milleti yenilmez, Türkiye eğilmez güçtür.’ Evet yeter ki biz inanalım sonrası zafer olacaktır. İşte tamda bu manada biz Türk anneleri, manevi olarak Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu göstermek için, İskenderun MHP Kadın Kolları Teşkilatımız ve üyelerimizle hazırlayacağımız hediyeleri moral olması için Mehmetçiğimize göndereceğiz. Annelerin duası ve yürekleriyle, kınalı kuzularımızın yanında olduğumuzu göstereceğiz. Bu çalışmalarımızın siz İskenderun halkına ulaşmasını sağlayan basın mensuplarına şahsım ve teşkilatım adına teşekkür ederim.”