Son günlerde sinema ve dizi alanında yapımcısından, yönetmenine, oyuncusundan senaristine kadar birçok Hataylı her alanda başarılı işlere imza atmaya devam ediyorlar. İstanbul’da mesleğini icra eden Hataylı senarist ve oyuncu Özlem Bölükbaşı da bunlardan biri olarak öne çıkıyor.  

 

YÖNETMENLİĞİNİ HAYDAR IŞIK YAPIYOR

Bölükbaşı’nın senaristliğini yaptığı ve 7 Eylül’de vizyona girecek ‘Zifir-i Azap’ adlı film sabırsızlıkla bekleniyor. Yönetmenliğini Haydar Işık, genel koordinatörlüğünü Sinoplu Cem Başaran Aksan ve yapımcılığını Serkan Özdemir’in üstlendiği film de Ümit Acar, Ayberg Yılmaz, Gülfer Sarıgül, Burhan Çelik, Özge Pirçek, Ömer Konakçı, İrem Alhan, Mehmet Aydoğmuş, Ömer Baran ve Yağmur Demirci rol aldı.

 

FİLM KORKU VE GERİLİM KONULU

Yapımcılığını 11 K Film Haydar Işık'ın üstlendiği ‘Zifir-a Azap’ın senaristi Özlem Bölükbaşı, korku ve gerilim severleri beyaz perdeye çekecek olan filmin konusunun ip uçlarını vererek “Zifir Bin yıllı aşkın Tılsımlı bir gömü ve Aklın sınırlarını zorlayacak bir yolculuk serüveni anlatıyor. O kadar mutlu ve heyecanlıyım ki, ilk başladığımız andan itibaren birbirini seven, saygılı, hoş görülü ve işine sadık insanlar ile çalışmak, yaptığı işi daha anlamlı hale getiriyor. Boyabat'ın eksilere varan soğuğu altında sabahlara kadar istek ve azimle çalışan, her gece acillik olup ateşler içinde dahi işine devam eden ve filmi bitiren tüm ekip arkadaşlarım, değerli oyuncular ve boyabat halkına sonsuz teşekkürlerimi borç bilirim. Ve onca emeğin karşılığını almaya sadece sayılı günler kaldı… Yolun açık olsun zifiri azap” dedi.