Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

Bu Lisenin 500 Öğrencisi Farklı Dallarda Spor Yapıyor

Karaağaç Nuran Yılmaz Çok Programlı Anadolu Lisesi eğitim-öğretim ve kültürel faaliyetlerde elde ettiği başarıları spor dallarına da yansıttı. Özellikle salon sporlarında elde ettiği dereceler eğitim camiasında dikkatle takip ediliyor.

 

Karaağaç Nuran Yılmaz Çok Amaçlı Anadolu Lisesi Okul müdürü Feremez Balaman, eğitimdeki başarının sporla birlikte gelebileceği düşüncesiyle hareket ettiklerini belirterek “800 öğrencimizle Eğitim ve Öğretim dönemini en iyi şekilde değerlendiriyoruz. Okulda ve okullar arası etkinliklerde 500 öğrencimiz değişik branşlarda katıldığı müsabakalarda elde ettiği başarılı sonuçlarla bizleri mutlu ediyor. Tabi buradaki başarıların en büyüğü beden eğitimi öğretmenlerimiz Bilgihan Gözaçan ve Serkan Kahvecioğlu’na aittir” dedi.

 

Okulda kültürel, sosyal ve spor aktivitelerini önemseyen bir eğitim anlayışına sahip olduklarını ifade eden Beden Eğitimi öğretmenleri Bilgihan Gözaçan ve Serkan Kahvecioğlu şöyle konuştu: “Bir çocuğun başarısını sadece akademik olması o çocuğu tek kanatlı yapar. Oysa bir kuşun uçabilmesi için iki kanada ihtiyacı vardır. Dolayısıyla bu tür etkinlikler çocuğun hayatta başarılı olduğu kadar mutlu olmasını sağlayacaktır. Okulumuzun yönetimi ve biz beden eğitimi öğretmenleri olarak ne kadar çok öğrenciye ulaşabilirsek o kadar başarıya ulaşabileceğimize inanıyoruz. Okulumuzda Futsal Kız-Erkek takımı, Voleybol Kız-erkek Takımı, Futbol Erkek takımı, Basketbol Kız-Erkek Takımı ve okul içi turnuvalarda tüm sınıflarda en az 10 kişi olmak şartı ile müsabakalar düzenlenmektedir. 2015-2016 Eğitim öğretim yılında bu tür etkinliklerde 500 öğrenciye ulaştık. 2016-2017 eğitim öğretim yılında bu sayıyı en az 600-650 seviyesine çıkarmak istiyoruz.”

 

Beden eğitimi öğretmenleri Gözaçan ve Kahvecioğlu, “Sportif başarılarımız ise bu yıl için Aralık 2016 tarihinde başlayan Okul sporları çerçevesinde yapılan kızlar Voleybol B kategorisinde(2001-2002 doğumlular) 06/ 01/ 2017 Tarihinde biten turnuvalarda 9 müsabakada 7 galibiyet 2 mağlubiyet alarak Hatay’da 3. olduk. Önümüzde daha Futsal Erkek, basketbol Kız-erkek turnuvaları var. Bu branşlarda da iddialıyız” şeklinde bilgiler verdiler.


07.01.2017 16:03:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Yorum (0)
  Pegem
Pegem
Ercan Gida