Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

Sarıkamış Şehitleri için yağmur altında yürüdüler…

Tüm yurtta olduğu gibi 7’den 70’i Sarıkamış şehitlerine vefa ve anma etkinlikleri kapsamında Hatay’ın Belen ilçesi Atik radar yolu mevkiinde yoğun bir katılımla bir kilometrelik yürüyüş yağmur altında gerçekleştirildi.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Belen Kaymakamlığı ilçe Belediyesi, Gençlik Merkezleri İl Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi İskenderun Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen Sarıkamış şehitlerini anma etkinlikleri dördüncü yılında katılımı katlanarak artan bir ilgi gördü.

 

Hatay’ın tüm ilçelerindeki Gençlik Merkezlerinin katılımı, 7’den 70’e her kesimden insanların, STK’ların doğaseverlerin çeşitli noktalardan otobüslerle sabah saatlerinde yola çıkarak Belen Atik radar yolu tören alanının bir kilometre gerisinde binlerce kişi buluştu.

 

Ellerinde Ay yıldızlı Türk bayrakları, şehitleri ad eden yazıların yer aldığı dövizler ve bazı guruplarda dev bayraklarla bir kilometrelik yürüyüş hazırlığı yapıldı. Hatay’da hava kapalı, soğuk ve toplanma yerinde de zaman zaman yağmur serpintileri altında kalabalık topluluk tören alanının yapılacağı noktaya doğru yürüyüşe geçtiler.

 

Birinci Dünya Savaşı’nda Enver Paşa komutasındaki Osmanlı ordusunun, Rus işgali altındaki toprakları kurtarmak için başlattığı ve 90 bin askerin şehit olduğu Sarıkamış Harekatı'nın 102. yılı anma etkinliklerinin Hatay’da yapıldığı Belen Atik Yaylası Radar yolu mevkiinde binlerce insan ataları gibi karlı olmasa da soğuk ve yağmur altında bir ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ sloganlarıyla yürüdüler.                                                                  

 

     

 

 

 

 


08.01.2017 13:34:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Videoyu İndir
Yorum (0)
  Pegem
Pegem
Ercan Gida