Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

Hataylı Sarıkamış Şehitlerini Yağmur Altında Andı

Yurt genelinde düzenlenen 7’den 70’i Sarıkamış şehitlerine vefa etkinlikleri kapsamında Hataylı da karlı Belen Atik radar yolu mevkiinde yağmur altında bir kilometre yürüdü ve ecdadını minnetle yad etti.

 

Birinci Dünya Savaşı’nda Enver Paşa komutasındaki Osmanlı ordusunun, Rus işgali altındaki toprakları kurtarmak için başlattığı ve 90 bin askerin şehit olduğu Sarıkamış Harekatı'nın 102. yılı anma etkinlikleri Hatay’da yapıldı.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Belen Kaymakamlığı ilçe Belediyesi, Gençlik Merkezleri İl Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi İskenderun Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen Sarıkamış şehitlerini anma etkinlikleri dördüncü yılına ilgi katlanarak arttı. Hatay’ın tüm ilçelerinden yola çıkan ve ecdadına vefasını göstermek isteyen duyarlı insanlar, STK üyeleri doğaseverler Belen Atik radar yolu tören alanının bir kilometre gerisinde buluştu.

 

Belen Atik Yaylası radar yolu mevkiinde ellerinde Ay yıldızlı Türk bayrakları, şehit ecdadını yad eden yazıların yer aldığı dövizler bulunan ve dev bayraklar taşıyan gruplarla binlerce insan yağmur altında ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ sloganlarıyla törenin yapılacağı noktaya doğru yürüyüşünü gerçekleştirdi.

 

Yürüyüşü tamamlayan insanlar, tören alanın ortasında yakılan dev odun ateşi etrafında toplanıldı. Duaların okunduğu, Kızılay ekibi ve protokolün çorba dağıtımı yaptığı anma etkinliğinde konuşan Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Sarıkamış Şehitlerini anmak ve o gün yaşanılan duyguları yeniden yüreklerinde hissetmek gayesiyle toplandıklarını belirterek “Doksan bin ecdadımız hiçbir zorluğa aldırmadan ve sonunu düşünmeden kol kola şehadete yürüdü. Sarıkamış şehitlerimize ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, minnet ve şükran duygularımla aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum” dedi.

 

Anma etkinliğine, Hatay Vali Yardımcısı Erol Özkan, Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M. Cemil Şensöz, Organizasyonun koordinatörü Gençlik Merkezi İskenderun Müdürü Ahmet Keskin, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 


09.01.2017 11:44:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Videoyu İndir
Yorum (0)
  Pegem
Pegem
Ercan Gida