Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

Savaş, Reyhanlı’da Barış Rüzgârı Estirdi…

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ile birlikte MHP ve Ak Parti Milletvekilleri, kaymakam, belediye başkanları ve kalabalık topluluğun katılımıyla Saraç ve Kaya ailelerinin 12 yıllık dargınlığına son verildi.

 

Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine geldiği ilk günden bu yana sevgi, saygı, hoşgörü ve barıştan yana olan Başkan Savaş, Reyhanlı’da ikamet eden ve geçmişte çok iyi dost olan iki ailenin yeniden barışmasına vesile oldu.

 

Başkan Savaş’ın öncülüğünde gerçekleştirilen barış ortamına Reyhanlı Kaymakamı Tuncay Dursun, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, AKP Hatay Milletvekili, Fevzi Şanverdi, MHP Milletvekili Mehmet Ahrazoğlu, Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmeddin Zaroğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

İki ailenin buluştuğu barış ortamında konuşan HBB Başkan Savaş, bugün buraya çok hayırlı bir iş için ve yıllardır küs olan iki kardeş ailenin barışması için geldiklerini belirterek “Kur’an-ı Kerim’in bizlere öğretildiği gibi hep barıştan, kardeşlikten ve yardımlaşmadan yana olmalıyız. Bizler de toplum olarak buna uymaya çalışırız. Zaman zaman insanlarımız birbirlerine karşı kırılabilir fakat bu dargınlık 3 günü geçmemesi gerektiğine inanıyorum. Bu küslüğün sonunda tatlıya bağlanması ve Allah’ın nasip etmesi ile bu barış ortamını sağlamaya vesile olmamız bizleri oldukça memnun etti” dedi.

 

Hatay’ın güzellik ve zenginliklerinden bahseden Başkan Savaş, “Şükürler olsun ki Rabbimizin bu coğrafyaya çok fazla güzellikler kattığına hepimiz inanıyoruz. Farklı mezheplerde olabiliriz, içimizde farklı renklerde kardeşlerimiz var ve biz bu coğrafyada bin yıla aşkın süredir kardeşlik bağlarımızı güçlendirerek yaşamaya devam ediyoruz. Ama maalesef 6 yıldır Ortadoğu’da durmadan kan akıyor. Bu durum, biz Müslümanlar olarak inanıyorum ki hepimizi çok üzüyor. Bizim coğrafyamızda bu sıkıntılar yaşanırken bakıyoruz ki oyunu başlatanlarda oynayanlarda başka coğrafyalardan. Bilinmesi gereken tek gerçek, burada kaybeden insan bizim insanımız mücadelenin edildiği ortam da bizim coğrafyamız” diye konuştu.

 

Artık herkesin uyanması, milletlerin, dinlerin ve coğrafyaların arasındaki tarihi çok iyi bilmesi gerektiğini sözlerine ekleyen Başkan Savaş “Bizler yanı başımızda yaşanılan onca olumsuzluğa rağmen dik durduk kucaklaştık ve dost kalmaya devam ettik. Bizim inancımız insan sevgisi ve barış üzerine kurulmuştur. Şunu bilmek gerekir ki sevgi ve insanlık biterse Ortadoğu’daki kaos ortamı tüm dünyaya yayılır. Bu sebeple herkesin bizler gibi barıştan yana olması lazım. Ben bu barışın önce Hatay’da sonra ülkemize ve tüm dünyaya yayılmasını diliyorum. Buraya kadar gelerek barışa katkı sağlayan tüm değerli büyüklerimize de teşekkürlerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.

 

Konuşmanın sonunda barışın gerçekleşmesi için bir araya gelen iki aileyi temsilen Abdurrahman Kaya ve Habip Saraç el sıkışıp sarılarak yıllardır süren küskünlüğe son verdiler.

 


09.01.2017 18:09:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Yorum (0)
  Pegem
Pegem
Ercan Gida