Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

"Arsuz’da alınan tedbirler tehlikeyi önledi"

Hatay’ın Arsuz ilçesinde aşırı yağışlar sonrası dere yatakları, menfezler ve su kanallarını inceleyen Belediye Başkanı Nazım Culha, alınan tedbirlerin kentin büyük bir kesiminde tehlikeyi önlediğini söyledi.

 

Son günlerde aşırı yağışlar nedeniyle ilçede sel baskınlarına karşı en üst düzeyde önlem alan Arsuz Belediyesi, yağışların ardından geçiş yolları üzerindeki köprüler, menfezler, su kanalları ve dere yataklarında temizlik çalışmalarına başladı.

 

Yağışların etkisiyle dere yatakları ve su kanallarında biriken atıkları toplamanın yanı sıra, biriken suların tahliyesini sağlamak amacıyla çalışmalarını Fen İşleri Müdürü Aşkın Yetimoğlu koordinesinde sürdüren ekipler, olası bir şiddetli yağışın taşkına dönüşmemesi açısından büyük bir hassasiyetle yağışların bıraktığı izi silmeye çalışıyor.

 

Belediye BaşkanYardımcısı Sedat Deveci, Fen İşleri Müdürü Aşkın Yetimoğlu ile birlikte dere yataklarını ve risk oluşturan noktaları inceleyen Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, daha önce ilçede yaşanan sel felaketlerinde hasar gören dere yataklarının onarılması ve ıslahının, suyun tahliyesinin sağlanmasında önemli bir faktör olduğunu vurguladı.

 

Alınan önlemler ile ekiplerin kontrollü ve anında müdahalesinin de selin önlenmesinde büyük önem taşıdığını kaydeden Başkan Culha Meteoroloji Müdürlüğü'nün yağış uyarısına istinaden halkın can ve mal güvenliğini korumak için belediyeye bağlı tüm ekiplerin bastıran yağışlarda görevi başında bekletildiğini hatırlattı.

 

Tüm mahallelerde riskli noktalara anında müdahale edildiğini aktaran Başkan Culha, etkili olan yağışların ilçede ciddi anlamda herhangi bir hasar yaratmadığını, taşma riski taşıyan tüm dereler ve su geçiş kanallarında gerekli tüm önlemlerin alındığını ifade etti.

 

METREKAREYE 58,8 KİLOGRAM YAĞIŞ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre hafta sonu Arsuz'da 24 saatte metrekareye 58,8 kilogram yağışın düştüğüne de dikkat çeken Başkan Nazım Culha, Fen İşleri Müdürlüğü'nün aşırı yağışlar sonucu yollarda oluşan tahribatları gidermek, trafik güvenliğini ve suyun akışını sağlamak amacıyla yoğun bir tempoda çalıştığını sözlerine ekledi. 


10.01.2017 18:53:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Yorum (0)
  Pegem
Pegem
Ercan Gida