Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

Kılıçlar: "Siyasiler Birleştirici Dil Kullanmalı''

DASİFED Başkanı Mehmet Kılıçlar, ATSİAD Başkanı Züher Bulgurcu ve ARİAD Başkanı Nadir Urcun ile Yönetim Kurulu üyeleri İskenderun Gazeteciler Cemiyeti'ne nezaket ziyaretinde bulundular.

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı nedeniyle tüm basın mensuplarını kutlayan DASİFED Başkanı Mehmet Kılıçlar, ülkenin sıkıntılı bir dönem yaşadığını belirterek, “Gazeteciler gerçekten zor bir görev yapıyor. Bilgileri insanlara aktarıyorsunuz, insanları bir şekilde kaynaştırıyorsunuz. Ülkemiz gerçekten çok sıkıntılı bir dönemden geçiyor, hem ekonomik, hem siyasi açıdan. En önemli gösterge Dolar; şu sıralar akşamdan sabaha artıyor. Türk Lirası ile çalışalım diyoruz ama dışa bağlılığımız da var. İsteseniz de istemeseniz de ithalat da ihracat da Dolarla yapılıyor. Gariban vatandaş bu durumda ne yapsın, Sanayici ve işadamları sıkıntıdalar. Parası olan ne olacak diye rahat değil, olmayan külliyen sıkıntıda” diye konuştu.

 

İstihdamın güven istediğinin altını çizen Kılıçlar “Güven ortamı olmadıkça, ekonomik problemler çoğaldıkça, siyasi problemler çoğaldıkça yatırımcı yaklaşamıyor. Bu zamanlarda birbirimize sarılmamız lazım, esnek olmamız lazım, sivri dilli olmamak hoşgörülü olmak lazım ama bunu en çok yapması gerekenler bizi yönetenlerdir” dedi.

 

Siyasilerin topluma örnek olması gerektiğini de vurgulayan Kılıçlar  “TV Haberlerini açtığımızda birbirleri aleyhine söylediklerini dinliyoruz. Diliyorum ki siyasiler ayrıştırıcı dili terk ederek bir an önce birleştirici, kucaklayıcı dili kullanırlar. O zaman rahat oluruz. Türkiye Büyük ülke ama hepimizin de çalışması, bir şeyler yapması lazım. Kaderci olmamak gerekir. Bu kadar olay oluyor, bu kadar şehit oluyor. Bazen insan ‘ne olacak’ diye sorguluyor kendini kendine... Yurt dışında birçok kişiyi davet ediyorum, ‘sizde bombalar patlıyor’ diye çekindiklerini söylüyorlar. Her şeye rağmen karamsar olmamalıyız. İşimize gücümüze bakacağız” şeklinde konuştu.

 

İGC Başkanı Veysel Cıncık da ziyaret için konuklara teşekkür ederek, Türkiye’nin bugüne kadar büyük badireyi atlattığını, bugünlerde yaşanan sıkıntılı durumu da mutlaka atlatacağına inandıklarını söyledi.

 

 

 


11.01.2017 19:26:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Videoyu İndir
Yorum (0)
  Pegem
Pegem
Ercan Gida