Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

Doğa Öğrenciler Hapçilingirler’le Söyleşi Buluştu

Özel İskenderun Doğa Ortaokulu idaresi Türkçe Bölümü yazarlarla söyleşi etkinliği kapsamında ödüllü yazar Feyza Hepçilingirler’i öğrencileriyle buluşturdu.

 

Türkçe günlükler, denemeler, öykü, çocuk ve gençlik romanları kitaplarıyla dikkat çeken Sayısız ödülleri bulunan yazarı Feyza Hapçilingirler İskenderun’da Özel Doğa Ortaokulu öğrencileriyle keyifli bir söyleşide bir araya geldi.

 

Ödüllü yazar Feyza Hepçilingirler’in İşte Gidiyorum, Göç Öyküleri, Kırmızı Karanfil Ne Renk Solar? Harflerimizin Gizli Dünyası (Uçtu Uçtu Pelin Uçtu), Çocuk Çirkin Prenses, Çocuk Oyunu, Üç Nokta Bir Çizgi, Rüzgârın Göğe Savurduğu, Türkçe Günlükleri Türkçe "Off" 3 - Dilim Dilim Anadilim, Deneme, Ya Armut Ağacı Olursam? ‘Off dilim! Türkü çocuk, nasıl Pop-yazar olunur?” gibi eserleri bulunuyor.

 

İskenderun‘u ve okulu çok beğendiğini belirten Feyza Hepçilingirler, söyleşide özellikle yazdığı kitaplarla ilgili değerlendirmeleri ve Türkçe dil ağırlıklı paylaşımlarıyla birlikte merak edilen konuları karşılıklı interaktif bir ortamda öğrencilere aktardı.   

 

TÜRKÜ ÇOCUK 35 YILDA YAZILDI!

Kitapları arasında Türkü Çocuk’u çok sayıda Doğa Okulu öğrencisinin okuduğunu öğrenen yazar Hapçilingirler, “Bu kitabımın ayır bir serüveni var, madem bu kadar çok kişi okudu, 35 yıl önce yazdım ben bu kitabı. Ama beğenmedim, hiç içime sinmedi ve yayınlamadım! Daktiloyla yazılmış bir dosya halinde kaldı, unuttum bile onu. Sonrasında üç yıl önce evde derin bir temizliğe giriştim, gereksiz olan ne varsa onları ayıklayıp, o sırada dosyayı buldum. Şöyle bir baktım hiç fena değil! ama öyle de yayınlamadığıma da akıllık ettim. 2013 yazında o kitabı tekrar yazdım. Bir kitabin yazımı bazen böyle 35 yılda da sürebilir. ‘Türkü Çoçuk’un böyle bir serüveni var. ilk yazılışta bana ilham veren oğlumun sorularıydı” şeklinde konuştu.    

 

Söyleşinin ardından tüm öğrencilerin kitaplarını imzalayan Hepçilingirler‘e Ortaokul Müdürü Ali Cem Kapkiner tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

 


12.01.2017 11:22:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Videoyu İndir
Yorum (0)
  Pegem
Pegem
Ercan Gida