Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

Cami alanından lahit ile küp çıktı

HATAY'ın Arsuz İlçesi’ne bağlı Yukarı Kepirce Mahallesi'nde cami inşaatı için temel kazımı sırasında bulunan lahit mezarlar Hatay Arkeoloji Müzesi ekiplerinin çalışmasıyla çıkartıldı.

 

İlçenin yukarı Kepirce Mahallesi’nde yaptırılacak olan cami için temel kazı çalışmasında ortaya çıkan tarihi kalıntılarla ilgili Hatay Arkeoloji Müzesi ekipleri bölgeye gönderildi.

 

Sabah saatlerinde Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha da kazı alanına gelerek yetkililerden bilgi aldı, çalışmaları bir süre takip etti.  Ekipler gün boyu süren bir çalışma yaptı. 15 kişilik personel sabah saatlerinden itibaren başlatılan kazı çalışmaları akşamüzeri sona erdi.

 

Ekiplerin mağara şeklindeki odada yürüttüğü çalışma sonucunda alandan Eski Roma dönemine ait olduğu değerlendirilen 2'si küçük 8 lahit mezar ile 2 büyük küp çıkarıldı. Lahit mezarların içerisinde insan iskelet kemikleri dikkat çekti.

 

Üzerleri kapatılan lahit ve küpler daha sonra Hatay Büyükşehir Belediyesi'ne ait kamyonete konularak incelenmek üzere Hatay Arkeoloji Müdürlüğü'ne götürüldü.

 

Bu arada Jandarmanın çevrede güvenlik tedbirli aldığı kazı alanında ise mahalle sakinleri gün boyu süren çalışmaları meraklı gözlerle izlediler.

 

 


14.06.2017 18:30:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Videoyu İndir
Yorum (0)
  Pegem
Pegem
Ercan Gida