Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

“En Fazla Gazeteciyi Hapse Atan Ülkeyiz!”

      Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe teşkilatı Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasına vurgu yaparak Türkiye’nin dünyada en fazla gazeteciyi hapse atılan ülke olduğuna dikkat çekti.

 

      CHP İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu İlçe teşkilat binasında çok sayıda partilinin ilgi gösterdiği toplantıda açıklama yaptı. Bu ülkede bazılarının Atatürkçü, Laik ve tam Bağımsız bir şekilde yaşamak için düşüncelerini özgürce söyleyebilmek ve gelecek nesillere böyle bir ülke bırakabilmek adına yiğitçe canlarını verip bedel ödediğini ifade ederek “Allah bizlere de böyle onurlu bir ölüm nasip etsin” dedi.

 

      40 yıllık gazeteci, yazar İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun da önce müebbet sonra iyi hali nedeniyle 25 yıla mahkum edildiğine dikkat çektiği konuşmasında CHP’li Mansuroğlu “Hukuk tarihinde görülmeyen bir uygulamayla savcının tutuklama talebi olmamasına rağmen güdümlü bir hakim tarafından tutuklanıp cezaevine gönderiliyor. Şuçu herkesin bildiği bir olayı haber yapmak sözde casusluk ve devlet sırrını açıklamak, neymiş devlet sırrı bir kaç sene önce Adana’da durdurulan mit tırlarını haber yapmak. Başbakan yardımcısı Türkeş tarafından bütün mukadderatı üzerine yemin edip bayır bucak Türklerine gitmediğini söylediği tırlar, bir gazetecinin görevi haber değeri olan bir olayı haber yapıp halka duyurmaktır. Ama maalesef ülkemiz sırf bu yüzden dünyada en çok gazetecinin ceza evlerinde olduğu bir ülke haline geldi. Onurlarıyla habercilik yaptığı için tutuklanan yiğit insanları saygıyla selamlıyorum” diye konuştu.

 

      ‘Türkiye’nin bu günleri yaşayacağını 16 Nisandan önce söylemiştik’ demenin anlamı olmadığının altını çizen CHP ilçe Başkanı Mansuroğlu “Arkadaşlar bu ülkede Cumhuriyeti ortadan kaldırmak için beraber yürüdükleri Fetöcülerle bölüşüm noktasında birbirlerine düştüler, şimdi de CHP’yi bu işin içine nasıl çekeriz senaryolarını yazıyorlar. Onları buradan uyarıyorum Fetöcü görmek istiyorlarsa saraya baksınlar beraber yürüdük biz bu yollarda şarkısını dillerinden düşürmeyenlere baksınlar TBMM çatısı altındaki Baylockçulara baksınlar, kendi ailelerine damatlarına baksınlar hiç bize dil uzatmaya cüret etmesinler o dilleri koparırız. Bu çatı altında fetöcü yok darbeci yok aksine Atatürkçü var Laik demokratlar var. Yüreği vatan sevgisiyle atan milliyetçiler var. Allah’ına kadar devrimciler solcular var” şeklinde konuştu.

 

 


15.06.2017 16:22:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Videoyu İndir
Yorum (0)
  Pegem
Pegem
Ercan Gida