Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

İngilizce Öğretmenleri Romanya’da

AB Gençlik Programı Erasmus+ ile finanse edilen kaymakamlığın ortağı olduğu “Non-Formal Education for Youth Involvement” adlı proje için Belen’i temsilen 5 İngilizce öğretmeni Romanya’ya gitti.

 

Proje Koordinatörü Yeliz Sevim Mayıs 2017’nin son haftası CPDIS Derneği’nin ev sahipliğinde Romanya’nın Horezu şehrinde gerçekleşen organizasyona Türkiye, Bulgaristan, İtalya ve Hırvatistan ülkelerinden toplamda 25 eğitimci katıldı. Yapılan etkinliklerde proje ile yaygın eğitim metotları ve iletişim konuları üzerinde eğitim verildiğini belirten Proje Koordinatörü Yeliz Sevim, ayrıca kurs esnasında Romanya’nın eğitim sistemini yerinde öğrenmek ve diğer ülkelerin eğitim sistemleri hakkında fikir alışverişinde bulunmak üzere bir liseyi de ziyaret ettiklerini açıkladı.

 

Katılımcılar eğitim sonrasında ise; dünyanın ikinci büyük mimarisi olan Parlamento Binası’nı, Mustafa Kemal Atatürk’ün büstünün bulunduğu meydanı, Horezu Manastırı’nı ve çömlek yapım atölyesini ziyarette bulundular.

 

Kaymakam Abdulaziz Aydın bu proje ile öğretmenlerin yeni kültürleri yakından tanıma fırsatı bulduğunu ifade ederek, farklı öğretim metotları öğrendiğini, tüm bunların kişisel ve mesleki açıdan kendilerini geliştirmeleri için bulunmaz bir fırsat olduğunu söyledi.

 

Belen Kaymakamı Aydın, ilçeden projeye dahil olan 5 İngilizce öğretmeninin Romanya’daki organizasyonlarda ülkelerini en iyi şekilde temsil ettikleri için teşekkür etti.

 

 


15.06.2017 16:31:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Yorum (0)
  Pegem
Pegem
Ercan Gida