Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

JICA Heyeti Kırıkhan arıtma tesisini inceledi

      Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) ile Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) heyeti, JICA’dan alınan krediyle yapılan Kırıkhan Atıksu Arıtma Tesisi İnşaatı’nda incelemelerde bulundu.

 

      HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, JICA Türk Ofisi Başkanı Mayumi Endoh, HATSU Daire Başkanları ile JICA temsilcileri, maliyeti 10 milyon 335 bin TL olan 2017 yılı Ağustos ayında açılışı yapılması planlanan Kırıkhan Atıksu Arıtma Tesisi’ni gezerek çalışmaların son durumu hakkında teknik ekipten bilgiler aldı.

 

      Günde 12 bin 250 m3 su arıtacak olan Tesisin muhtelif noktalarını gezerek tesisin ilerleyişi ve uygulanacak çalışma sistemi hakkında detaylı bilgiler alan Başkan Endoh, gerek içmesuyu ve gerek arıtma tesisi projelerine gösterilen özenden dolayı teşekkür ettiklerini belirterek, çalışmaların ciddi bir disiplin içinde yürüdüğünün gözle görülür nitelikte olduğuna ve bu durumu takdir ettiklerine vurgu yaptı.

 

      Geçtiğimiz haftalarda yapımı tamamlanan Erzin Atıksu Arıtma Tesisi’nin açılışını gerçekleştirerek hizmete sunduklarını ifade eden Genel Müdür Çaparali, Kırıkhanlıların yanı sıra Hatay’da yaşayan her birey için sağlıklı çevre ve yaşabilir alanlar sağlamayı hedeflediklerinin altını çizdi.

 

 

 

 


16.06.2017 16:12:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Videoyu İndir
Yorum (0)
  Pegem
Pegem
Ercan Gida