Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

İsteyen İSTE’liye Çifte Diploma…  

      İSTE (İskenderun Teknik Üniversitesi)’nin 2016-2017 yılı eğitim öğretim döneminde mezun olan öğlenciler, Merkez Kampüste gerçekleştirilen törenle diplomalarını aldı.

 

      Barbaros Hayrettin Konferans Salonu’ndaki törende başta diplomalarını almaya gelen mezunlar, aileleri ile öğretim elemanları hazır bulundu. Törene ayrıca Hatay Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Çulha, Deniz Üs Komutanı Aykar Tekin, İskenderun OSB Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tosyalı, İTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Muhsin Yeter ve Necat Özkaya, Ekinciler Holding Yönetim Kurulu Üyesi Recep Ekinci, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veysel Cıncık, İŞKUR Hatay İl Müdürü Ziya Yüksel ile çok sayıda davetli katıldı.

 

      İSTE’nin kurulduğundan bu yana büyük gelişme gösterdiğine dikkat çeken ve mezunları tebrik eden Hatay Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu “İSTE’ye her geldiğimizde bir yenilik, büyük bir heyecan ile karşılaşıyoruz. Bu enerji ile, İSTE ülkemizin gelişmesine büyük katkı sunan projeler geliştirmeye ve nitelikli insan kaynağı yetiştirmeye devam edecektir” dedi.

 

      İSTE Konservatuvarı öğretim elemanlarının mini müzik dinletisinin arından konuşan Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, bugün burada ön lisans ve lisans eğitimi sürecini bitiren öğrenciler için bir araya geldiklerini belirterek “Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun. Notlar ve sıralamalar belli olur olmaz bugün burada orijinal diplomalarımızı sunabilmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Biz İSTE olarak yeni bir şey söylüyoruz. Tekniği ve teknolojiyi yaşayan ve yaşatan dual bir üniversite kurmaya çalışıyoruz. İSTE diyoruz, Teknoversite diyoruz. İSTE’den mezun olabiliyorsunuz, Teknoversite’yi bitirdiğinizde ise aynı zamanda ‘teknolog’ oluyorsunuz. İSTE’rseniz ikisini de başarıyla bitirebiliyorsunuz” diye konuştu.

 

      İSTE Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden yüksek şeref derecesi ile mezun olan fakülteler birincisi Mehmet Hakan Satun, kendisini yetiştiren tüm öğretim elemanlarına ve ailesine teşekkür eti ve şunları söyledi: “İSTE bana çok şey kattı. Teknoloji, entegratörlük, teknologluk, inovasyon, teknoloji transferi, teknopark, girişimcilik ve benzeri konularda kendimizi çok geliştirdik. İDE programı sayesinde daha mezun olmadan işe yerleştik”

       

      Mehmet Hakan Satun’un mezuniyet kütüğüne İSTE Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden yüksek şeref derecesi plakasını çakarken oldukça heyecanlandığı gözlendi.

 

      İş Dünyasıyla Entegrasyon (İDE) programına katılarak, programı başarıyla tamamlayan mezunlara Entegratör Sertifikaları, Teknologluk sınavında başarılı olan mezunlara da Teknolog Sertifikaları takdim edildi. Sertifikaların dağıtımının ardından dereceye giren mezunlara diplomaları ve İTSO (İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası) ve Atakaş Şirketler Grubu sponsorluğunda, hediyeleri takdim edildi.

 

      2016-2017 Eğitim-Öğretim Kapanış ve Diploma Törenini ardından, İskenderun Teknik Üniversitesi’nin mezun öğrenciler ve aileleri iftar yemeğinde bir araya geldiler. 


18.06.2017 16:52:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Videoyu İndir
Yorum (0)
  Pegem
Pegem
Ercan Gida