nyildiz @ iskenderun.org

Sayın Futbol Federasyon Başkanı Hasan Doğan Konya’da yapılan Bank Asya 1. ligine terfi maçında Adana Demirspor ve İDÇ Spor müsabakasında yaşanan trajikomik ve bir kentin futbol takımının nasıl bir hakemin düdüğüyle yok edilişini Konya Şehir Stadındaki taraflı tarafsız insanların önünde üzülerek izledik. 

Sayın Doğan  siz ve yönetiminiz  bu türlü  futbol katliamına “dur!” demek için  adil yönetim  emeğe, alın terine, haksızlıklara  karşı  olmak için arkadaşlarınızla  bu mevkiiye geldiniz.

Ne yazık ki Konya’da orta hakem İlker Meral skandalı ile karşı karşıya kalındı. Orta hakem Meral, maçın 90 dakikasını 0-0 berabere bitirirken, 15’er dakikalı uzatmanın da bitimine dakikalar kala hiç anlaşılmaz bir sebeple 118. dakikada çaldığı düdük, bir şehrin 1 yıllık emeği, ve alın terini yok etti. Peki bu düdük neden 118. dakikada çalındı? 120 dakika sonunda penaltı atışlarına neden izin vermedi? Neden 118 dakika beklendi. Yazık. Yazık… Bırakın bu ülkede tüm futbol takımları emeğinin gücünün alın terinin hakkının karşılığını alsın sayın Doğan…

Bu ülkede alın terine saygı duymayan bu tür hakemlerin; bence ayıklanıp dürüst yöneten bir hakem müsabakalarda gerginliklere ve haksızlıklara yer vermeyecek. Bu tür hakemlere ihtiyaç olduğu Adana Demirspor ve İskenderun Demir Çelikspor karşılaşmasında bir kez daha ortaya çıktı.

Sayın Doğan bence Adanademirspor  ve İDÇ spor  maç kasetini  seyrederseniz; göreceksiniz ki, haklı ve haksız  tarafın  bir  düdüğün  nelere mal  olduğunu…

Olaya acilen el atmanız gerektiğini göreceksiniz!

Yok! kazanan haklıdır diyorsanız…

Nasrettin Hoca’nın fıkrasını hatırlatmak istiyorum;

Hoca kasabaya gidiyormuş…

Çocuklar hocanın etrafını sarmış Hocam bize kasabadan gelirken  düdük getirir misiniz?

Hoca -Tabi demiş…

Kasaba dönüşü çocuklar hocanın geldiğini görür görmez etrafını sarmışlar.

Düdüğümüzü getirdiniz mi? Diye hocaya sormuşlar çocuklar.

Hoca da -Evet getirdim diyerek cevap vermiş ve eklemiş

“Çocuklar parasını veren düdüğü çalar”

Yani anlayacağınız bu mantıkla yaklaşırsanız bu ülkede, futbol her zaman kaosa gidecektir ve hiç istemediğimiz görüntüler meydana gelecek, emek, alın teri şehrin kaderleri hep bir düdükle çalınacak!

Sayın Doğan bu tabuyu yok etmek sizin ve yönetiminizin görevi.

Sizler bu tür olaylara dur diyeceksiniz.

Bu arada teşekkürler İskenderun Demir Çelikspor uzun yıllar sonra İskenderun’a play-off heyecanı yaşattığın için...

Teşekkürler İskenderun Demir Çelikspor Başkan ve yönetimi…

Teşekkürler Teknik Direktör Haluk Bulgurcu ve talebeleri…

Teşekkürler Emeği geçen herkese…