hasankorkmaz68 @ mynet.com

         Siyasette uzun soluklu, yüksek seviyede mücadeleci, yorulmak bilmeyen, yıpranmaya karşı her daim hazırlıklı ve inanılmaz sabırlı olmanız gereklidir. Yıllarını siyasete adamış olan insanlar bu durumu çok daha iyi bilirler.

         Kimisi kısa bir deneyim sonrasında alandan çekilir, kimisi hedefe ulaşıncaya kadar yılmadan mücadele ederek, eninde sonunda hedefine ulaşır.

        CHP İskenderun Belediye Başkan adayı  Opr.  Dr. Sn. Yılmaz ŞAHUTOĞLU da bu hedefin birinci aşamasına yılmadan, büyük emek sarf ederek, tırnaklarıyla kazıyarak geldi. Bunu en iyi bilenlerden biri olarak, şimdi de ikinci ve son aşamada gerektiğinden çok daha fazla enerji harcayacak, hem partisine hem sevenlerine hem de taraftarı olan İskenderunlulara bu finali kazandırarak, ideali olan bu şehrin Belediye Başkanlığı koltuğuna oturup, ayrım yapmadan bütün şehri kucaklayacaktır.

         "Ayinesi  iştir kişinin, lafa bakılmaz.” atasözü, İskenderunluların deyimiyle “ Yılmaz Hoca” için tam da biçilmiş kaftandır. Zira, yaklaşık 19 yıldır bu şehirde neredeyse her ailenin en azından bir ferdine şifa dağıttığı herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Devlet hastanesinde çalıştığı süreçte olsun, özel hastanede çalıştığı süreçte olsun, birçok başarılı operasyona imza atmış, birçok hasta ailesine yardım etmekten geri kalmamıştır. Mütevazılığıyla, esprileriyle ve daha da önemlisi gülen yüzüyle güven veren Sn. Şahutoğlu’na destek verme sırası şimdi de, onlar için gecesini gündüzüne kattığı İskenderunlu hemşehrilerindedir.

          Liyakat sahibi, vizyoner, iyi eğitim görmüş, 20 yıllık meslek kariyerinin yarısını Devlet hastanesinde yüksek tempoda halka hizmet ederek geçirmiş, diğer yarısını ise hem icracı hem de başhekim olarak Özel Palmiye Hastanesinde halen üst seviyelerde başarılı bir şekilde devam ettiren    “ Yılmaz Hoca’yı ” bu şehrin insanlarının bağrına basacağını düşünüyorum. Bu şehre hizmet etmekten başka gayesi olmayan ve yıllardır bu hülyasını gerçekleştirmeye çalışan bu insanın geçmişine baktığınızda bu çabalarını zaten göreceğinizden kuşkum yok.  Yalnız bu değerlendirmeleri yaparken önce siyasi değil, insani ve hizmet odaklı bakmanızda fayda var.

          Bir insanı iyileştirmek için elinden gelen her şeyi yapan idealist bir kişinin, bir şehri düzeltmek için neler  yapabileceğini iyice düşünüp, ona göre karar vermek gerekir. ( Doktor olan önceki  Belediye Başkanımız Sn. Civelek’in başarısı buna en güzel örnektir). Bakmayın siz bazı boşboğaz insanların etnik ve mezhepsel durumları öne sürdüklerine. Kendini  veya aile bireylerinden birisini sağlık problemi yaşandığında Sn. Şahutoğlu’na  götürüp  “Aman doktor, derdime bir çare” diyen ve orada onun etnik kimliğine bakmaksızın  kendi canını ona teslim eden insanların, iş Belediye Başkanlığı seçimlerine gelince oy vermeyeceklerini ortaya atıp,  iddia etmek, ayrıştırıcılığın daniskası olur ki, sadece “ Yılmaz Hoca’ya” değil, bununla birlikte bu şehre de yazık edilmiş olur.

          31 Mart yerel seçimlerine kadar daha süre var. İskenderunlular şapkalarını önlerine koyup iyice düşünsünler. Eminim doğru kararı verip, layık olanı o makama getireceklerdir. “Yılmaz” bir mücadele sonunda basamakları tek tek çıkarak bugünkü konumuna gelen Op. Dr. Sn. Yılmaz Şahutoğlu ‘ na kendinizin,  yakınlarınızın sağlığını ve canını teslim ediyorsanız, şehrinizin en tepesindeki koltuğu da gönül rahatlığıyla teslim edebilirsiniz. Ben, bu görevi layıkıyla yerine getireceğine inananlardanım.