hasankorkmaz68 @ mynet.com

             Çok mutluyum, çok keyifliyim, böyle bir şehirde yaşadığım için kendimle inanılmaz    gurur duyuyorum!

              Bakmayın siz insanların abartıp, şikayet ettikleri konulara. Bunların hepsi, şehri mükemmel bir şekilde yöneten insanları çekemeyen ve siyasi hesap yapmaktan başka işi gücü olmayan insanların ürettiği dedikodulardır!

               Bu arkadaşlar acaba hiç Afrika şehirlerini görmüşler midir? Hindistan’ın ilkellikle boğuşan eyaletlerini gezmişler midir? Güney Amerika’nın yoksullukla boğuşan gecekondu yerleşim bölgelerine şayet seyahat etmiş olsalardı, acaba bu eleştirileri yine de yapabilirler miydi?

   Sözün kısası, cennet gibi bir şehirde yaşıyoruz, susup eleştiriyi bırakın ve olduğunuz yerde oturun!

   Mesela günlerdir süregelen bir angus kokusu meselesi var bu memlekette. Ne olmuş yani? Bu kadar patırtı niye? Hiç mi kötü koku koklamadınız? 40 yıldır Feyezan Kanalı’nın kokusuna, 25 yıldır Pınarbaşı köprüsünün hemen yanı başındaki pazardan gelen o iğrenç kokulara katlanıyorsunuz da, karnınızı ucuz etle doyurmak için hükümetimizin bin bir zorlukla taa 10 bin km uzaktan getirttiği angusların kokusuna mı burun kapatmaya çalışıyorsunuz!

                Şarbonlu olduğu iddia edilen(ki bence alakası yok!) ucuz etleri midesine indirirken sesini çıkarmayan şehrimizin güzide sakinleri, ara ara anguslardan gelen kokulardan dolayı neden kıyametleri koparıyorlar, anlaşılır gibi değil.

                 Bir başka konu da, şehrin sokaklarının kanalizasyondan dolayı kokuyor olduğu iddiasıdır ki, bu da ayrı bir dedikodu ayıbıdır. Kaldı ki kokuyorsa da tabii ki kokacaktır kardeşim, adı üstünde kanalizasyon, gül gibi kokacak değil ya! Hem siz şükredin en azından bir kanalizasyon şebekeniz var, ya olmasaydı! Bakın Afrika’nın Kenya’sının bir çok şehrinde yoktur mesela!

                  Problem olarak gösterilen başka bir mesele ise, şehrin yukarı tepe kısmında bulunan, İskenderun Belediyesi’nin patronu olduğu ve Envitec firması tarafından yönetilen, çöpün toplanma ve ayrıştırma işleminin yapıldığı yerden geldiği belirtilip, özellikle tepe mahallelerinde inanılmaz bir koku yaydığı söylenilen alan. Buna da gülüp geçiniz lütfen.  Arkadaş, adı üstünde çöplük. Orası kokmayacaksa neresi kokacak? İftiranın bile bir inandırıcılığı olur, bunları dillendirenlere gerçekten de yazıklar olsun!

                   Şikayetlerden bir tanesi de şehrin bozuk yollarıymış! Bu eleştiriyi yapan arkadaşlar acaba hiç Afrika’nın Sudan’ına gitmişler midir? Ana yollar haricinde bir karış asfalt yol bulunmayan Sudan şehirlerini görselerdi, inanın bana bu çukur dolu yollara razı olur ve sabah akşam bu işleri yapıp, hizmete doymayan yöneticilerimiz için dualarını esirgemezlerdi!

                    Bunların dışında neymiş efendim, şehir içi trafik rezaletmiş! Bir türlü bir çözüm bulunamıyormuş! Allah aşkına insanı güldürmeyin. Biraz şükretmesini bilin. Ya Hindistan’da yaşıyor olsaydınız? Hindistan’daki, Pakistan’daki şehirlerin trafikteki rezaletlerine bakın da, ondan sonra konuşun! Tabii oraları görmediğiniz için atıp tutmak kolayınıza geliyor.

                     Son olarak kimse atlamadan bir konuya da ben değineyim. Malumunuz, kış mevsimi geliyor. Doğal gaz fiyatı baya yükseldi. Gözler otomatikman hükümetimizin dağıtacağı bedava kömürlere çevrilmiş durumda. Ehh, bizim millet de bedavayı pek sever. Yakında çokbilmişler, bedavaya dağıtılan bu kömürün havayı kirleteceğini ve bu kömürlerden yayıldığını iddia edecekleri kükürt dioksit gazının insan sağlığına zarar verdiğini dillendireceklerdir ki, bu da külliyen yalandır. Sanki kendileri hükümet yetkililerinden ve uzmanlardan daha çok biliyorlar! Yakında çıkacak bu iddialara gülüp geçin, nitekim bu iddialarla hükümetimiz ve yerel yöneticilerimiz yıpratılmaya çalışılmakta, nankörlüğün daniskası yapılmaktadır!

                        Evet sevgili okurlar, gördüğünüz gibi memleketimiz aslında cennetten bir köşedir. Memlekette her şey güllük gülistanlıktır. Allah yerel yöneticilerimize zeval vermesin. Onlar gecelerini gündüzlerine katarak sizler için çırpınırken, sizler de haddinizi bilerek onları seyredin ve desteğe devam edin!!!