Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

Belediye - Sanayi - Payas

PAYAS’ın eğitimci kökenli Belediye Başkanı Bekir Altan, günümüzde yaşanan sorunlara takılmadan acil ve köklü hizmetleri programlı şekilde hayata geçirmeye çalıştıklarını söyledi.

Tıkanıklıkları aşarak Payas’ı Organize Sanayi Bölgesi’ne kavuşturduklarını anımsatan Altan, yaklaşık 2 bine yakın işçinin çalışacağı yeni bir fabrikanın kurulması için arazı teminine giriştiklerini müjdeledi.

İsdemir ve çevre tesislerinin çevre kirliliği yarattığına işaret eden Bekir Altan, Özellikle İsdemir’de yöre insanına ekmek verilmesini istiyoruz. İşçi alımında bölge insanına öncelik tanınmalı” dedi.

Yasa gereği işten çıkarttıkları 158 işçiyi sokakta bırakmayacaklarını kaydeden Payas’ın MHP’li Belediye Başkanı Altan, Formül bularak işçileri geri çağırıp çalıştıracağız” dedi. Ve hedefini yineledi; Dünya şirketi İsdemir’le birlikte Payas da dünya şehri olacak” PAYAS’ın eğitimci kökenli Belediye Başkanı Bekir Altan, günümüzde yaşanan sorunlara takılmadan acil ve köklü hizmetleri programlı şekilde hayata geçirmeye çalıştıklarını söyledi.

Tıkanıklıkları aşarak Payas’ı Organize Sanayi Bölgesi’ne kavuşturduklarını anımsatan Altan, yaklaşık 2 bine yakın işçinin çalışacağı yeni bir fabrikanın kurulması için arazı teminine giriştiklerini müjdeledi.

İsdemir ve çevre tesislerinin çevre kirliliği yarattığına işaret eden Bekir Altan, Özellikle İsdemir’de yöre insanına ekmek verilmesini istiyoruz. İşçi alımında bölge insanına öncelik tanınmalı” dedi.

Yasa gereği işten çıkarttıkları 158 işçiyi sokakta bırakmayacaklarını kaydeden Payas’ın MHP’li Belediye Başkanı Altan, Formül bularak işçileri geri çağırıp çalıştıracağız” dedi. Ve hedefini yineledi; Dünya şirketi İsdemir’le birlikte Payas da dünya şehri olacak”

EKONOMİK RAHATLAMA

Yeni Yerel yönetim yasasını değerlendiren Payas’ın iki yıldızlı Belediye Başkanı Bekir Altan, “Yetki açısından modern ama yetersiz. Ekonomik artıları var. Belediyeler olarak Ekonomik düzeyde bir süre rahatlayacağız” dedi.

ÇİFTE STANDART

Hükümetin borç kesintilerinde Belediyelere çifte standart uyguladığını savunan Başkan Altan, İller Bankası gelirlerinden AKP belediyelerine kesinti yapılmıyor. Farkı partilerin belediyelerine ise yüzde 50 oranlarına ulaşan düzeyde kesintiye gidiliyor.. Yiğidi öldür hakkını inkar etme misali, zaman zaman da adaletli olunuyor. Özellikle İki dini bayramda kesintiye gidilmeyerek jest yapılıyor” şeklinde konuştu.

PAYLAR ARTIRILMALI

99 depremi sonucunda yaşanan sıkıntıların Belediyelerin gelir kaybına neden olduğunu kaydeden Altan, Projeleri uygulayamaz, maaşları ödeyemez hala getirildik. Hizmetlerde aksamalar oldu. Oysa belediyelerin hizmet kabiliyetleri olmalı. Genel bütçeden aldığımız paylar artırılmalı”

HİZMETE DEVAM

28 Mart yerel seçimleri öncesinde başlatılan yol ve kanalizasyon çalışmalarını durdurup ihaleye çıkarttıklarını kaydeden Bekir Altan, şöyle devam etti.

Diğer hizmetlerimiz devam ediyor. Fırınımızda ekmek üretiliyor. Ücretsiz ambulans hizmeti veriliyor. Fakir fukaraya sıcak yemek servisimiz devam ediyor. Trilyonluk köprüyü kendi kaynaklarımızla 400–500 milyar liraya yaptık. Hizmetler durmuyor, değiştiriyoruz. Çeşitli olumsuzluklara karşın hizmetleri yaşama geçiriyoruz” dedi.

KAVGASIZ YIKIM

Devletle vatandaşı karşı karşıya getiren gecekondu yıkımında hiç bir sorunları olmadığının altını çizen Başkan, şöyle devam etti

Payas’ta hazine arazilerine yapılan gecekondu sahipleri ile oturduk, konuştuk. Tahliyelerini sağlayıp yıkımı gerçekleştiriyoruz. Genelde yıkımda devletle vatandaş çatışır. Ancak biz kavga etmiyoruz. Anlaşarak sorunları çözüyoruz. Vatandaş gecekondusunun bedelini aldığı için mutlu. Bedelleri iyi bir rakamla ödeyip, helalleştikten sonra evleri yıkıyoruz. Gönlümüzde gecekonduya karşı bir ev vermek yatıyor ama imkansızlıktan ancak bedellerini ödüyoruz “

İŞSİZ İŞÇİYE MÜJDE

Yeni yasa kapsamında 158 işçiyi zorunlu olarak işten çıkarttıklarını üzüntü ile dile getiren Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, “İşçi sayısını iki yıl içerisinde eritmek zorundayız.. Aksi taktirde Belediye Başkanları maaşları cebinden ödemek zorunda kalacak. Tabii ki mümkün değil. Evet, 158 işçiyi işten çıkarttık. Ama sokakta bırakmayacağız. Formül bulup işçileri yeniden geri alıp çalıştıracağız”

İDÇ DÜNYA ŞİRKETİ PAYAS DÜNYA ŞEHRİ

Isdemir’in de bulunduğu Organize Sanayi’de büyük paralar döndüğüne işaret eden Altan İsdemir dünya şirketi oluyorsa, dünya sıralamasına giren İsdemir’le birlikte Payas olarak biz de dünya beldesi olmaya talibiz” dedi ve devam etti

İsdemir 2007 tarihinde uzundan yassı mamule geçecek. Bölgede ekonomik hareketlilik olacak. Çeşitli yan sanayi bölgede konuşlanacak. Dolayısıyla beldemizin altyapısı kurulacak. Ve Payas ı düzgün bir şehir haline getirme mecburiyeti doğacak.”

ARSALAR KIYMETLENDİ

Payas Organize Sanayi’deki tıkanıklıkları yoğun girişimlerle kaldırdıklarını anlatan Bekir Altan,” Artık Payas’ta bir Organize Sanayi Bölgesi var. İmar hareketleri sonucu arsalar kıymetlendi. 1700 işçi çalıştıracak bir fabrika kurulması için arazi temin etmeye çalışıyoruz”

ÖNCELİĞE GÖRE HİZMET

Hizmetlerin problemlere takılmadığını ifade eden Altan, Hizmetleri önceliğe göre sıralıyoruz. Acil ve köklü hizmetler kapsamında arıtma tesisi, çöp ayrıştırma projesi devam ediyor. Dörtyol Kaymakamı öncülüğünde 7 belde ve 4 köyün çöp fabrikasına kavuşması için girişimler yoğunlaştı. Yaklaşık 18 kilometre kanalizasyon yaptık.  Ürettiğimiz ekmeği 175 liradan satmak istiyorsak ama olmadı. Kuruşa denk gelmedi. Vatandaşın istemi üzerine ekmek 200 bin lira odu. Maalesef hava kirliliği devam ediyor. Ancak 2005,2007 ve 2009 yıllarında İsdemir’in geçireceği yenileşme sürecinde kirlilik en aza indirgenecek. İsdemir’ le birlikte Payas’ı dünya şehri yapacağız”.

İDÇ YE İŞÇİ SİTEMİ

Türkiye ve Balkanların en büyük entegre tesisi İsdemir’ de bölge insanına ekmek vermesini üstüne basa basa isteyen Payas’ ın MHP’li Belediye Başkanı Bekir Altan, Fabrikada işler taşeron ve müteahhitler kanalıyla yaptırılıyor. Ve maalesef elemanlar yöre dışından temin ediliyor. Kalifiye eleman için olamasa da düz işçiler yöremizden temin edilmeli. Beldemize ekonomik açıdan katkıları olmalı” diyerek yetkililere sitemini yaptı.

Arkadaşına Gönder   Yazdır
  Pegem
Pegem
Ercan Gida